Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Viszonylag enyhe gerincferdülé...

Viszonylag enyhe gerincferdüléssel 25 évesen milyen harcművészetet /küzdősportot/ önvédelmet kezdjek el?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik tényleg otthon vannak a témában.

2013. aug. 27. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk Wudangon (Budapest) az edzés kiegészítő részét képezi olyanfajta nyújtás és erősítés, ami megdolgoztatja a gerinc támasztásáért is felelős mély hátizomzatot. Ez ilyen fontos dolog, úgy egyébként, mindenkinek, tehát az edzésünk szerves része. Gondolom ez ajánlható még Neked is.


Más megközelítésben, olyan rossz ebben az országban a HM oktatás színvonala, annyira el vannak sportosodva és korcsosulva az edzések, hogy az alapelv: olyat tanulj, gyakorolj ami a legjobban van oktatva a lakhelyedhez közel. Most éppenséggel véletlenség, hogy én nem azért wudangozom mert nem tudnám gyúrással vagy Callanetics gyakorlatokkal erősíteni a hátamat (kezelni mondjuk egy ferdülést) hanem mert a városban ezt találtam értelmes edzésnek, ugye a kritikai szempont dominált nálam. Hogy a jó edzés az nem károsítja a testet hanem erősíti, a hátat is, gyógytornás jellege is van? Ezt itt tanultam meg.

2013. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Komárom-Esztergom megyében lakom, ha Bpn laknék, az lehet,h nekem is jó lenne. Igen, ettől félek,h laikusként nem tudom eldönteni,h mi mennyire jó, mert mindenki azt mondja,h Magyarországon elég rossz a harcművészeti oktatás. Régen 13-14 évesen Wing Tsunra jártam, amit a némettanárom tartott, az akkora kamu volt. Van a közelben Kempo, Aikido, Kick-box, karate kempo, karate, talán wing tsun is még, és ennyi.
2013. aug. 29. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:

karate kempo, LOL!


Nézd meg a Nippon Zengo fitness karatét, ha jót akarsz röhögni (neten keress rá)


MI A F@S.Z BAJUK VAN AZ EMBEREKNEK?


Azért vannak kamu edzések, mert a sok balek igényli, elmegy rájuk, csajok akarnak pitsarisza fitneszkarate edzéseket.. fitnesz kickboxot.. jééézusom..


Nem baj, már VAN ÖNVÉDELMI KICKBOX IS, csak hogy le ne maradjunk valamiről.



Komáromban komoly Capoeirások vannak. Ott vannak A komoly capoeirások. Beszélj a mesterrel mit szól a hátadhoz. Vagy menj el, tanuld ki, és közben gyógytornázz..!


Ilyen tudással szinte páratlan lennél az itthoni harcművész, küzdősport világban. Ők azok a capoeirások akik kirúgják a bánatba a többi bunyóst. Tehát, jók.

2013. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A capoeira nem lenne rossz, csak én Esztergomhoz közel lakom Komárom-Esztergom megyében, Komárom innen messzebb van, mint Bp.
2013. aug. 31. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Aikidonak is adhatsz egy próbát. Ott nem szeretnek újabb mozgásszervi problémákat okozni, tisztelik az emberi test egészségét (jó esetben).
2013. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!