Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy átlag kajakos lány, vagy...

Egy átlag kajakos lány, vagy egy átlag focista fiú az erősebb?

Figyelt kérdés
Azonos korosztályban!

2013. aug. 29. 21:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
De azért evvel a "felsőtesti sport" űzéssel nem értek egyet. A focistáknak csak akkor olyan kifejezetten erős a lábuk, hogyha edzenek rá, súlyokkal. Attól hogy valaki fut, avval nem fog se erősödést, se izmosodást elérni, mert nem tudja megroncsolni az izomrostjait egy olyan munka-akár egész napos-végzésével, ami már úgy mond "ott van benne" kiskorától kezdve. Egyébként testneveléstanárként gondolom tudja, hogy a láb az egész test alapja, szerintem nem sok mozgásban lehet igazi erőt kifejteni, az alsótest fejlettsége nélkül.
2013. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Amit írsz, teljesen helytálló! Csupán gyakorlati tapasztalatomnál fogva szögezem le a tényt, hogy a fiúk és a lányok között nem lehet olyan fizikai határokat húzni, mint akár csak tíz éve! A koedukált erőversenyek 40%-át megnyerik a lányok! Csak arra akarom felhívni a figyelmed, hogy nincs, hogy manapság a nemed nem predesztinálja fizikai fölényedet! Legutóbbi tanítványaim egyike, egy élkosaras fiú, azért töltött két hónapot kórházban mert egy lány puszta kézzel úgy megütötte, hogy a járomcsontja beleszakadt a saját arcába!
2013. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
bocsánat a zavarosságért, csak közben el vagyok foglalva! Szóval "olyan nincs, hogy a nemed predesztinálja az erőfölényedet"
2013. aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
10 Éve természetesen más volt a helyzet, nem a gép előtt ültek egész nap, hanem dolgoztak. El vannak már puhulva az emberek. De véleményem szerint, hogyha 1 azon sportágban tevékenykedik 2 ember, az egyik lány, a másik fiú, és ugyan azon a szinten állnak, akkor a fiú általános értelemben véve erősebb lesz. Persze kivétel ez alól a harcművészet, ott nem az erő dönt, az nagy részben ügyességi sport. De például a testépítésben, erőemelésben (nem vagyok benne biztos, hogy lényeges számban vannak női erőemelők) egyértelműen megmutatkozik a tesztoszteron hatása (meg azért étkezés függő, de ezen felül). Mivel a tesztoszteron felelős a vázizomzat erősségéért.:D (meg mondjuk gondolom a szívizomhoz is van köze, de ezt Ön testnevelőként biztosan jobban tudja, ezért javítson ki, ha valamiben tévedtem :D)
2013. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Ismét csak megerősíthetem, hogy ALAPVETŐEN igazad van, csak a lényeg, hogy a kérdező olyan feltételeket állított, mely alapján a az ÁTLAG fiú, nagyon magas valószínűséggel gyengébb felsőtesttel rendelkezik, mint egy ÁTLAG lány, ugyanis az átlagos kajakos, és focista átlagra vonatkoznak! Egy öt-hat éve kajakozó 16 éves lány is elég erős fizikailag, hogy egy normális focista sráccal elbánjon! Neked sok mindenben igazad van, csak sosem a lényeget célzod meg! Alapvetően kijelenthető, vita nélkül, hogy egy kajakos lánya az esetek döntő erősebb, gyakran lényegesen! Már a puszta marka is akár háromszor nagyobbat szorít mint a nála 2-3 évvel idősebb átlag fiú!
2013. aug. 30. 20:38
 26/27 anonim ***** válasza:
Hát én még csak egyszer kajakoztam, pár éve, de nem nagyon éreztem hogy attól én erősödnék bármit is. :DD Persze, az már megint más, hogyha súlyzózik mellette.
2013. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Rádai Réka válasza:
Egy alkalomtól nem fogsz Hipp -hopp megerősödni.
2017. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!