Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futás közben kóbor kutyával...

Ha futás közben kóbor kutyával találkozom, mit tegyek? És erdős terepen futáshoz milyen cipőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van pár kóbor kutya a környéken és alapból félek egy kicsit a kutyáktól. Mit tegyek, ha futás közben találkozok eggyel?


Plusz: Nem szeretek betonon futni, de szerencsére vidéken lakom, így az erdő, mező itt van a közelben. Milyen cipőben fussak? Eddig kerek talpút használtam, de az inkább betonra való, tapasztaltam, hogy terepen nem a legjobb választás.


2013. szept. 1. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Határozott fellépés, tartsd szemmel. A kutyák (emlős állatok) ellen a kapszaicin tartalmú paprika spré hatékony vegyi fegyver, 19 (20) ml töltettérfogatig legális a használata. Az állat szeme, orra érzékeny rá, illetve ha belélegzi.


Taktika vadállattal szemben?


Te hozol döntéseket.. Ha 1 kutya 'morog' rád:

- érdemes felmérni vajon támadhat-e (és nincsen-e falka vele..)

- nem tudod hogy támadni fog-e, tehát a megelőző csapás használata indokolt lehet. Erről hozzáértővel érdemes beszélni, én nem tudom milyen körülmények között mekkora eséllyel támad egy kutya. De ha támad, inkább te előzd meg. Ha nem támadna.. akkor a megelőző támadással te váltod ki az agressziót.. viszont ezzel ha ügyes vagy, megelőzöd azt hogy téged lepjen meg az állat. Ha egy kutya már támad, akkor elég gyorsan mozog.. 4 lábon stabil a mozgása, mozgékony, nehéz eltalálni. Érzékeny a pofája rúgásokra, de alapvetően harap.. azaz beleakaszkodhat a lábadba ha azt fegyverként használod. Viszont ilyenkor jöhet a spré, szemnyomás.. bár ekkor már te is megsérültél.


Én hátrálnék, sprével a kezemben, bár nekem más srpém van tehát ez másoknak jó tanács.. Hátrálni egy fáig, amire felkapaszkodhatsz, esetleg átmászol egy kerítésen. Jelenleg nem fognak lelőni ha bemászol valakihez.. :)


Ha több kutya fenyeget, akkor inkább menekülés, de ne nagyon fordíts hátat, mert úgyis utolérnek és nem látod hogy honnan ugranak feléd. Több kutyára fújd ki a sprét és fuss, mássz fel.


Ha tudod hogy ilyen veszély fenyeget, legyen nálad hosszú bot. Futás közben elbírod, adott estben pedig jó ha kéznél van, ugyan úgy mint a 2800 forintos kapszaicin spré.


A kiállásod, viselkedésed mindig állati agresszivitást tükrözzön, vadállatoknál a félelem kiszolgáltatottságot jelent. Legyen az a tudatodban az, hogy ha megtámad az állat, akkor te meg is ölöd, és ennek megfelelően viselkedj. Húzd ki magad, inkább a karjaidat tedd előre mintsem hogy a nyakadnak tudjon ugrani. Amíg a karodat vagy lábadat harapja egy eb, addig sérülést tudsz okozni a szemén, torkán, ezt ne feledd. De valószínűleg el tudsz majd hátrálni, ha egyáltalán ilyen találkozás előfordulna. SPRÉD LEGYEN!!

2013. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!