Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hasznos dolog jógára járni? 15/L

Hasznos dolog jógára járni? 15/L

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van olyan, hogy tinijóga és gondoltam, hogy elkezdem, mert biztos jó lehet, ráadásul elég merev vagyok és hátha ez segít. [link]

2013. szept. 3. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Én alapvetően súlyzózok, de néha beiktatok egy-egy jógát, mert tök jól lenyújt és kicsit másképpen terheli az izmaimat, mint a súlyzó.
2013. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 *Glissade* ***** válasza:
Hasznos, de. nagyon tudatosan és ésszel kell belekezdeni és művelni, mert árthat is neked.
2013. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy erted?
2013. szept. 3. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Valaki ebben hisz valaki masban....En a vasakban hiszek
2013. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, hasznos a jóga. Céltól függően persze más lehet az igényük az embereknek, ezért azt neked kell eldöntened, hogy miért mozognál valamit. Ha van 30kg súlyfelesleged (feltételezem, hogy nincs, csak túlzok), akkor nyilván ne kezdő jógára járj, hanem fordulj személyi edzőhöz egy teremben. A jóga mindenkinek jó, annak is, aki a vasakat szereti emelgetni, mert kiegészítésnek nekik is jó. Hiszen a vasak emelésénél is fontos, hogy mikor veszi a levegőt, fontos, hogy tisztában legyen azzal, hogy hogyan kell bemelegíteni és hogyan kell nyújtani és hogy ezeket egyáltalán kell!!!

Jógából többféle van, így azt javaslom, hogy próbálj ki többet is, főleg ha az első nem volt túl meggyőző. Nem mindenki szereti a túlságosan jógikus hangulatot, de azért maga a mozgásforma bejönne neki. Ha nem jön be az OMMM és egyéb elemek, akkor próbálhatod a gerincjógát is. Nagyon szépen részletesen elmondják, hogy melyik gyakorlatot hogyan kell elvégezni, javítanak is, hogy tényleg helyesen csináld, hiszen úgy van értelme. Az általd említett stúdióról jókat hallottam, de még sosem voltam ott. Én a Mandala jógánál (Kresz G.u.) szereztem gerincjógaoktatói képesítést, így róluk tudok nyilatkozni. Náluk nagyon ajánlom Zoli és Csabi óráit, ők tényleg kijavítanak, ami nagyon fontos szerintem. A gerincjóga 14 éves kortól van, így már bátran mehetsz. Ha bármi nem megy, egyéni mondanivalód lenne, akkor azt odasúghatod az oktatónak és figyelni fog rád.

Amúgy tiniként nagyon szuper, hogy érdekel ilyesmi. Hidd el, hogy nagy kincs az embernek, ha megtanulja, hogy pl. stresszhelyzetben hogyan segíthetsz magadon, hogy megismerd a tested és legyen testtudatod. Ez utóbbi nekem is újdonság volt az oktatóképzésen és iszonyú jó érzés, hogy ezekkel tisztában vagyok. Tudom, hogy milyen szituációkban mi történik bennem, velem és tudom irányítani az eseményeket. Most csak egy hirtelen példa: állsz a buszmegállóban, bámulod az embereket, hú, de görbék. Máris kihúzod magad. De nem akárhogy. Úgy, ahogy az óra legeslegelején megtanítják neked (és óra közben is), hogy melyik testrészedet hogyan tartsd. Először még csak akkor jut eszedbe igazgatni magad, ha meglátsz valakit görbén, aztán később az íróasztalnál észreveszed, hogy folyton előredőlsz, a fejed is előrébb van, rögtön igazítod vissza, majd egyre tudatosabb leszel és a végén szép tartásod lesz. És ez olyan jó.... :)És még sorolhatnám, hogy milyen jó hatásai vannak. Emellett nyugodtan járhatsz bármit tornázni, gyúrni stb., nem zárják ki egymást.

2013. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 *Glissade* ***** válasza:

Úgy, hogy nagyon nem mindegy melyik oktató órájára mész be, és hogy milyen mentalitással végzed.

A legtöbb sportnál beválik az erőltetés, az egós hozzáállás. A jógánál ez nem működik.

2013. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!