Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izmos nem akarok lenni, hisz...

Foreverinlove kérdése:

Izmos nem akarok lenni, hisz lany vagyok, de jol jonne par tanacs ahoz hogy erjek el lathato valtozast. Ki segitene?

Figyelt kérdés

Egy honapja elkezdtem rendszeresen mozogni (nem minden nap, mondjuk minden masodik nap, de megyek amikor csak idom van ra)

Nagyon rovid bemelegites, 30 perc futas, 30-40 perc biciklizes es par labemelgetos gyakorlat + par gyakorlat keznek kis sulyokkal. Kicsi a terem ahova jarok es ugye nagy a meleg is, legkondit nem kapcsolok, mert nem szeretem. Szoval minden alkalommal ugy leizzadok, hogy kilehet facsarni a polom. De a lenyeg, hogy meg mindig semmi valtozast nem igen latok a testemen. Tudom az etrenden nem sokat valtoztattam. Izmos nem akarok lenni, fogyni is max 3 kilot. A celom inkabb csak a formas test, picit feszesebb nem az elfolyt amikor semmit nem sportol az ember.

Valtoztassak az edzes programon vagy legyen meg tobb turelmem a latszo valtozashoz?


2013. szept. 7. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha a kajádon nem változtatsz és aerob edzést végzel, azaz futsz, biciklizel, akkor annyi változás történik a testedben, hogy a szíved és az érrendszered erősödik, javul az állóképességed, de ennyi. A formásodáshoz megfelelő étrend kell, de mit jelent neked a formásodás?

Feszesebb szeretnél lenni, ehhez fogyni kell, ahhoz pedig étrend kell.

Az izzadás semmit nem jelent, a tested hűti magát, közben ásványi anyagokat veszítesz, csökkent a húgysav-szinted, a vesédet fokozottabb működésre készteted, de ennyi, nem több.

Izmos egy nő nagyon durva erőedzés és megfelelő étrend nélkül soha nem lesz, mert nincs elég tesztoszteron hozzá.

2013. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A formát az izmok adják. Emiatt nem zárja ki egymást a lányság és az izmosság. Túl izmos úgyse tudnál lenni, de kinek mi a túl izmos...


Az, hogy lány vagy, nem azt jelenti, hogy nem szabadna normálisan edzeni, minden testrészre, normális súlyokkal. Jó alakod egy kis szaladgálástól meg lábemelgetéstől nem lesz. Kb ugyanolyan marad, mint eddig.

2013. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nőként kox nélkül soha nem leszel túl izmos, ettől ne tarts. Az izmok adják a formát, tehát izmosodnod kell neked is, ha jó alakot szeretnél, nem elég a kardio edzés + kis súlyos gyakorlatok.
2013. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Latszolag nem vagyok kover, de tudom meg igy is van 2-3 kg felesleg rajtam. 160 cm magas es 50 kg vagyok jelenleg. Az idealis mindig a 47-48 kg volt nekem. Azt szeretnem visszanyerni. Regen csak futni jartam es megvoltam elegedve, de most latom akkor muszaj mihamarabb az etrenden is valtoztatni.

Kb mi lenne akkor az idealis edzesprogram?

2013. szept. 7. 13:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Kezdésnek heti 3 napos teljes testes edzés, azaz minden izocsoportra egy-egy gyakorlat, gyakorlatonként 3 sorozat, sorozatonként kb 10 ismétlés akkora súlyokkal, amivel ez éppen megy szabályosan. Tehát nem barbisúlyokkal.;)

Pl tárogatás, lehúzás csigán mellhez, vállból nyomás egykezesekkel, rúddal bicepsz állva, tricepszre ülve tarkóhoz engedés vagy hátsó támaszos tolódzkodás, guggolás, kitörés, egylábas vádli állva vagy valami vádligép. Szóval ilyesmi legyen Ez után menjen a kardio edzés, sosem súlyzós után.

2013. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja, még hasra hasprés vagy lábemelés függeszkedve.

Jó étrend is kell, ha zsírt akarsz leadni, akkor szálkásító diéta; sok fehérje, kevés ch.

2013. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Miéééért félnek a nők az izmoktól? Megnyugtatlak, hogy nem is lehetnél bazi izmos, mivel nő vagy - legalábbis naturálban.

A formát az izmok adják. A futástól nem lesz szép gömbölyű vállad, kerek feneked meg izmos hasad. A futástól lemegy rólad a zsír, ha az étrended rossz meg nem edzel mellé súlyzóval, akkor az izom is, és lesz egy tök átlagos vékony alakod. ami persze tökéletes, ha az a célod, hogy vékony legyél.

Ahhoz, hogy "picit feszesebb, nem az elfolyt" tested legyen, ahhoz meg kellene emelni pár súlyzót. És nem a másfél kilós babasúlyokra gondolok.

Az étrend meg edzésterv részét a többiek meg már megírták.

2013. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szergej55 ***** válasza:
Nos, ha jól értem, izmos nem szeretnél lenni, viszont látható változást tervezel elérni. Ez nekem már bonyolult.
2013. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Uuuh akkor ez nem less konnyu. Tudom ahoz, hogy az ember jobban nezzen ki teljesen eletstilust kell valtoztatni. Csak az enyemen eleg nehez, mert nem igen tudom kontrolalni. Legi kisero a szkamam, szoval mikor ejjel, mikor nappal, mikor azsiaban, mikor afrikaban, neha azt sem tudom milyen nap van. A repulon meg nem ehetek amit epp szeretnek, hanem csak azt ami epp ott fent van... A kaja kontrolalasa lessz a legnehezebb, mert nem tudok rendszeresen szabalyosan enni. Pont azota amiota ez a szakmam valtoztam el es a testem is...

2013. szept. 7. 14:26
 10/15 A kérdező kommentje:

Ja meg a sulyoktol elegge felek. Ugyertve, hogy ugy erzem nem fog menni...

S meg is hany kilos sulyokkal kene edzenem, ha nem a "baba sulyokkal"? Nem kene azt is csak szepen fokozatosan, ha meg nem sulyoztam soha?

2013. szept. 7. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!