Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az eredmény...

Szerintetek melyik az eredményesebb harcművészet a wing tsun kung-fu vagy a thai box?

Figyelt kérdés
én a wing tsun-ra szavazok mert másfél éve csinálom és már tudom is a thai box legerősebb támadásainak a gyengéjét de más véleményére is kíváncsi vagyok!

2013. szept. 20. 07:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
egy a gond a thai box küzdősport és nem harcművészet amugy kérdésre válaszólva mindkettő jó lehet attól függ jó-e az edző
2013. szept. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 aikiboxer ***** válasza:
79%

Ez érdekelne, honnan tudod "a thai box legerősebb támadásainak gyengéjét"?


Én viszont már tudom a te gyengédet: elbizakodottság. A lehető legrosszabb, ami a győzelem útjában áll.

2013. szept. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Alacsony szinten (kevesebb, mint 5 év) thai box.

Magas szinten (5 év +) wing tsun.


De persze a fizikum is számít, igazából lényegesen többet, mint a stílus. Ha fitt vagy, magas, erős, szálkás, és 5 éve csinálod bármelyiket, nem igazán lesz gondod.

2013. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet.megmondani melyik a jobb. Mindegyik sport jó a maga nevében. Nem kell lenézni egyik sportot sem. Én mindig is jobban szerettem az eröteljesebb, keményebb edzéseket és a thai box ilyen. A wing tsun nyugodtabb hatásos harcmüvészet.
2013. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek viszont aikiboxernek: abszolút nem vagyok elbizakodott ponnt az ellentéte vagyok inkább megfigyelem ellenfelem technikáit stílusát majd úgy harcolok vele! amúgy meg a thai box rúgásra épül 90%ban wing tsunban már egy 4-5-ös szintű kezdő simán elkapja 1 profi lábát! amúgy miért ne lenne kemény a wing tsun? nem elég kemény az ha ököllel orrba majd szinte azonnal utána gégénvágnak?
2013. szept. 20. 22:29
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Elkapják egy profi lábát?:D Ha el is kapnák, az emberek nagy részének az a rúgás elég is lenne a lefekvéshez(akinek nem annak sem a fantasztikus wt technika miatt). Én is wt-ztem és a 4-5ös szintűeket szerintem bármilyen küzdősportot űző ember halomra verte volna, aki már sparringolt néhányszor. Ez az torkonütés, jól működik a veled szemben álló, nem mozgó, leejtett kezű edzőtársadon. De amit valaki mozog és védekezik, örülsz ha eltalálod, valahogy. Másrészt szépen le lehet blokkolni, ha csak előre kitalált koreográfiákat gyakoroltok és egyszer nem az történik, amit vársz. És arra gondoltál már, hogy miért szokták a fejüket védeni más stílusokban?:D Írkálás helyett javaslom nézz el valamilyen thai-box, box edzésre és akkor meglátod mennyire más a dolog valóságban, mint a fejedben.
2013. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 aikiboxer ***** válasza:
45%
Hát ezen én is jót nevettem, nemhogy gégén, de még a fejét se találod el még egy teljesen kezdő bokszolónak se. :D
2013. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket írsz kérdező!

1. A thai box nem 90% rúgás

2. Nem tudnád elkapni egy thai boxos lábát azért mert a rúgás gyors másrészt úgy fel van edzve a thai boxosok sípcsontja(legalábbis egy olyannak aki már 1 éve csinálja) hogy szétesnél egy combostól. Nézz meg egy thai boxos videót amiben a thai csávó simán szétrúg egy banánfát.

2013. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
néztem videót a thai box-ról valamint meg nem kell nagy erő hogy felfogd 1 rúgását nézz meg 1 wing tsun-os videót! az lehet hogy nem 90%-a rúgás de akkor 65%-a az! meg nem tök mindegy? a thai boxos 1-ez rúgna vagy ütne a wing tsun-os hárít és szétveri ennyi lenne tulajdonképpen! és ez TÉNY!
2013. szept. 22. 00:47
 10/20 A kérdező kommentje:
jaj légyszíves olyan aki nem ért a verekedéshez az ne írjon! én nem full hülyén mondom amit mondok! jaj lefárasztotok! :D bénák egyszerűen esélye se lenne 1 boxosnak vagy thai boxosnak a wing tsun ellen! és azért volt leengedve a karja a társamnak mert leszorítottam! erről ennyit! a thai box-os mérkőzések akár 10 percig is eltarthat 1 wing tsun harc meg 2 másodperc! erről ennyit hogy melyik a hatékonyabb! :-)
2013. szept. 22. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!