Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot/harcművész...

Melyik küzdősportot/harcművészetet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok. 186 cm, 88 kg.

Még sosem űztem küzdő sportot (kivéve 7 évesen 1 évig karatéztam, de az már mit számít...).

Most 10 hónapig kettlebelleztem, előtte sokat úsztam, futottam, konditerembe jártam jó pár évet, röplabdáztam.

Most valami küzdősportot vagy harcművészetet akarok elkezdeni.

A helyzet az, hogy voltam két wing chun kung fu próbaedzésem is, de az nem nagyon nyerte el a tetszésemet (bár ez inkább az edzők miatt volt, kamuedzés folyt (modern ving tsun..), semmi fegyelmezettség).

Szóval akár ez is érdekelne.

Azt szeretném, ha az erősítésre is sokat adnának és fegyelmezetteb lenne, illetve ahová nem csak 4 másik ember járna rajtam kívül.

Lehet keményebb akár. Viszont!

Én pl. a thai box-tól azért félek, mert hogy lágyékot és ilyen érzékenyebb helyeket is támadják, könyökkel koponyára ütés, stb.

Ha valaki tud infót, hogy mit lenne érdemes (akár valamilyen kick box, vagy kung fu stílus - csak karate ne) az leírná nekem a véleményét és pár tanácsot, hogy hol és melyik edzőnél érdemes?

Őszintén szólva elkezdeném pl. a shaolin kung fu edzést a kungfuakademia.hu-nál, de nekem a havi 12000 Ft az már kicsit sok.

Köszönöm előre is.



2013. márc. 19. 13:29
 1/7 A kérdező kommentje:
A ninjutsu például milyen?
2013. márc. 19. 14:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Vagy olyan edzés hol van, ahol nincsenek szadisták, de elég kemény az edzés?
2013. márc. 19. 14:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy a kick box mennyire jó?
2013. márc. 19. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok stílus van, nézz egy kicsit körül akár youtube-on. Én elfogultságból japán ju jitsu-t ajánlanék, ha érdekel, akkor küldj privátot...
2013. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ökölvívó edzésre lenézhetnél.

a tb meg egy sport,hogyan lehetne már tökön rugdosni egymást,meg könyökkel szétb@szni az edzőpartner fejét direktbe?

főleg egy kezdőét.

lesérülsz=nem mész,nem fizetsz.

ez senkinek nem lehet cél.

amúgy mindenkin van szuszpenzor ha lecsúszna a rúgás.

ha meg a totális fegyelem vonz,végig kuss van edzés alatt,nem ihatsz egy korty vizet,ha az edzőt istennek szólítod nem sértődik meg és hasonló .... dolgok,akkor kempo edzésre is lemehetsz.

2013. márc. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én Thai-boxra járok elég kemény és van is fegyelem, persze azért emberi módon. Elég sokat erősítünk is, mert itt a lényeg ugyebár az erő álló képesség. Megedz mind testileg mind mentálisan.
2013. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Brazil jiu jitsu-nak nézzél utána. Nagyon hatásos harcművészet. Thai-box a másik ami kiemelkedő szerintem. A kettő persze nagyon más, ami neked közelebb áll azt nézd.

Nézhetsz fegyverest is, mint Shinkendo és Katori.

2013. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!