Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok valamilyen mozgásform...

Tudnátok valamilyen mozgásformát ajánlani egy túlsúlyos embernek?

Figyelt kérdés

Eléggé elhagytam magam az elmúlt 3-4 évben, a fősuli alatt, így megszaladt a súlyom. Jelenleg bőven 110 kiló felett járok, így arra gondoltam, most, hogy már lenne időm rá, elkezdenék valamilyen mozgást heti, akár több alkalmas rendszerességgel is.

Tudnátok valamit ajánlani? Azt tudom, hogy nem érdemes futással kezdeni ekkora súllyal, mert az hosszútávon állítólag rosszat tesz a láb ízületeinek. Én biciklizésre gondoltam elsőre, és mellé valamilyen edzésre jó lenne eljárni.

Mit ajánlanátok ekkora súllyal? Valami küzdősport esetleg, vagy más? Nézegettem már a környéken, többek között van judo, box, karate edzés is hirdetve.


Igazság szerint nem is a súlyom zavar annyira, hanem az állóképességem hiánya. Jobb lenne kicsit kitartóbbnak lenni. És ha mellé fogy is az ember, az csak plusz jó dolog.


Ó, és még valami. A konditerembe járás valahogy nem fogott meg már a fősuli alatt sem. Próbálkoztam vele, de rövid úton abba is maradt. Szóval azt légyszi ne írjátok.



2013. szept. 20. 20:02
 1/3 anonim válasza:

Bicaj + SÉTA!!

Nem vicc, én 96kiló voltam a 167cm-hez, és 5hónap sétával lement 20kiló..hónapról hónapra emelt a távot, végén már észre se veszed hogy 2órákat mész folyamatosan :)

Ja..nem is beszélve arról, hogy egy idő után lelkiismeret furdalásod lesz ha nemmész..

Sok sikert! :)

2013. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úszás is jó.
2013. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy lassú, de ugyanakkor lendületes kocogás mehet nyugodtan. Olyan 6.5 km/h sebességgel egy 20-25 percet le is tudsz kocogni. Én még -az állóképességed javítása, illetve fejlesztése érdekében- ajánlanám az eliptikus trénert.

Jó edzést kívánok, de ne feledd, a túlsúlyodtól csak abban az esetben szabadulsz meg, ha a diétáda is megfelelő. 80 % étkezés, 20 % mozgás,. Ez a siker titka. Erőt kívánok és kitartást Neked!

Üdv.: Rea

2013. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!