Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwondo&Karate kombó mennyir...

Taekwondo&Karate kombó mennyire lehet hatásos?

Figyelt kérdés
karatézok pár éve elég jó vagyok benne ful kontaktban is nem csak karatésok ellen.érdemes lenne taekwondóval ötvöznöm a karate tudásom?

2013. szept. 24. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvben igen. Gyakorlatban.. próbáld meg, de most ez azt jelenti, hogy szépen megállsz boxolókkal szemben is? Mert ha nem, akkor lehet inkább boxolni kellene kiegészítésképpen.


Egyébként külső stílus mellett el lehet kezdeni belső iskolát is gyakorolni, hiszen TKD-ban még mindig külső stílusú technikákat használnál. Ellenben egy új mozgásrendszer gondolom több új képességet, erőt hozhatna elő.

2013. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
boxolókkal is megállom a helyem ott általában az a döntő hogy ők csak kézzel dolgoznak nálunk meg van lábtechnika náluk az nincs may egy kis térdelés :)
2013. szept. 25. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az ő kéztechnikájukkal szemben nem kerülsz hátrányba, akkor valamit jól csinál az edződ. Akkor így tovább!
2013. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aikiboxer ***** válasza:
Eléggé csodálkoznék, ha bokszolókkal szemben megállnád a helyed ilyen előélettel -- valószínűleg még soha nem próbáltad. Szerintem menj le egy bokszedzésre és próbáld ki magad.
2013. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

figyi 2 legjobb barátom boxol voltam már boxedzésen szoktunk 3an együtt edzeni és ők is elég jók de azért egy sparringnál általában én nyerek(de nem mindig)

náluk is edzésen elvertem már pár gyereket mert szoktam lejárni hozzájuk zsákolni egy kicsit.

2013. szept. 25. 18:05
 6/7 A kérdező kommentje:
meg a lábtechnikám is elég jó általában egy jo mae gerivel vagy ushiro gerivel eléggé meghátrálnak :DD persze nem azt mondom hogy olyan jó vagyok de azért rosznak se mondanám magam
2013. szept. 25. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk aztán mindegy. Ha nem ütnek ki, vagy ha visszaszorítasz boxolót ringben, akkor az már szerintem elég korrekt harcművészet rutint jelent. Hogy hogyan néztek ki ezek a gyakorlások azt meg csak te tudod, én örülök ha ügyes vagy.
2013. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!