Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv! Én inkább hosszútáv futó...

Üdv! Én inkább hosszútáv futó vagyok és azt akarnám tudni hogy egy hosszútáv futónak mennyire érdemes kigyúrnia magát?

Figyelt kérdés
Én vékony testalkatú vagyok és ezért elkezdtem edzeni hogy erősödjek és izmosodjak kicsit (bár az utóbbi nehezebben megy),azért is hogy ne nézzen annyira hülyén hogy mondjuk a lábam 2x olyan vastag mint a karom.De ez elvileg előny hogy vékony vagyok.Válaszotokat előre is kösz!
2013. okt. 2. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha hosszútávfutó akarsz lenni akkor nézz meg egy etióp 10000m es versenyzőt.

Nincs nagy izomzatuk hogy minél kisebb súlyt cipeljenek futás közben.

2013. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ember lába vastagabb szokott lenni, mint a karja.


Egyébként izmosíts nyugodtan, és ne félj attól, hogy túl izmos leszel, mert az nem megy csak úgy, főleg, ha mellette futsz egy csomót.


A hosszútáv futók valóban nem arra mennek rá, hogy minél több izmuk legyen, mert az úgy nekik nem funkcionális, és a többi edzésük túlsúlya miatt nem is tudnának egykönnyen túl izmosak lenni (és még akkor ott van, hogy a profik nagy része ektomorf).


Eldöntöd, hogy neked melyik a fontosabb. Úgyis érzed majd, ha a túl nagy tömeg kezd a hosszútáv rovására menni.

2013. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!