Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csukló- és bokasúlynál melyike...

Csukló- és bokasúlynál melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Olyat válasszak amelyiket ha a lábamra rakom, akkor érezzem hogy ott van súly vagy olyat amit nem nagyon érzek csak ha futok vagy hosszabb sétánál?

Tegnap vettem 1kilósat és ennél érzem a plussz súlyt.

Válasszak könnyebbet? Ezen kívül könnyebb 0,75 és 0,5 kilós volt.



2013. okt. 6. 11:20
 1/3 aikiboxer ***** válasza:

Konkrétan mit akarsz velük csinálni??


Nekem van egy 2 kg-os lábsúlyom és ezt lábemeléshez szoktam a bokámra csatolni, illetve jó még gerinctornához is, fitballon hasalva.


Futásra nem javaslom a lábsúlyt. Csuklósúlyt meg végképp nem tudom, mire akarsz használni.

2013. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tornánál használnám meg hosszabb sétákhoz, részben azért hogy javítsak az állóképeségemen, részben meg alakformálásra.

A csuklósúllyal pedig a karomat szeretném erősíteni, mivel fekvőtámaszozni nem tudok és eddzőtermekre meg nincs pénzem.

2013. okt. 6. 21:15
 3/3 aikiboxer ***** válasza:

Ezek szerint nő vagy...


Sétánál, futásnál semmiképpen ne használj ilyen súlyokat, gyepálja az ízületeidet és alakformáló hatása meg nulla. Tornára a 0.5-1 kg-os súlyzó se ér igazából semmit.


Amit javasolnék Neked ha otthoni torna és alakformálás a célod (túl azon, hogy mindenképpen kellene heti 2 aerob edzés, pl. 40 perc kocogás):


(a) Vagy vedd meg a Fegyencedzés című könyvet, és ezt kezdd el csinálgatni otthon. Ez egy saját testsúlyos progresszív edzésrendszer, amelyben az a zseniális, hogy teljesen a nulláról építkezik. A fekvőtámaszt pl. falitámasszal kezdi, és szép fokozatosan halad az egyre nehezebb gyakorlatok irányába. Ezzel a könyvvel hat (nem is annyira) egyszerű gyakorlat segítségével az egész testedet nagyon klasszul tudod formálni, sokkal-sokkal jobban, mint ilyen kis fél kg-os súlyzókkal.


(b) Ha eszközökre vágysz, akkor vegyél sportboltban Thera-Band szalagot (és egy 1000 forintos edzőkesztyűt, hogy ne vágja a kezedet), és eddz otthon a szalaggal. Ezzel is megfelelő terhelést érhetsz el, és elég jó alakformálásra. (De a legjobb a Fegyencedzéssel együtt.)

2013. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!