Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 45 éves derékfájós, ülőmunkás...

45 éves derékfájós, ülőmunkás nő elkezdhetné az insanityt?

Figyelt kérdés
Szoktam tornázni, de inkább könnyebb tornát, norbi duci, jóga, 20 perces kardió, ilyeneket. Csak 10 kiló feleslegem van és az utóbbi 1 évben nem fájt a derekam, de félek, hogy újra előjönne. Vajon belevághatnék?
2013. okt. 8. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább kettlebellezz.
2013. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gerincbetegek nem cipekedhetnek, a kettlebel meg súlyos. Pont az ilyen nehezebb szatyrok emelésénél szokott kiújulni a sérvem. :(
2013. okt. 9. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:

ülőmunka,derékfájás,merev hát=kilapult,bekeményedett porckorongok,valószínűleg.

az insanityben meg ugrálnak,hosszirányban rázzák,ütik a gerincet.

neked elsősorban nyújtani kell a gerinced és erősíteni a törzsed.

a gerincjóga lenne neked való,vagy ha elég felkészültnek érzed magad,akkor a hatha jóga.

utóbbiban edző függő,hogy milyen erősségű órára mész be,de ha jó tanárt fogsz ki,akkor simán lehet olyan intenzív az óra,mint az insanity,csak gerinc rázás,préselés nélkül.

2013. okt. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ezek alapján nem fogod bírni
2013. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoktam gerincjógázni, az a baj, hogy azt már annyira unom és nem fogyok le tőle. De jó, akkor maradok a könnyedebb kardiónál.
2013. okt. 14. 07:11
 6/7 anonim válasza:

az insanity nagyon intenzív, inkább csak "sima" high intensity tornákat keress, olyanokat ahol HIIT -ről beszélnek. Pl. Jillian Michaels, meg www.fintessblender.com. Inkább innen válaszz HIIT tornát.

Tény hogy a nagyobb intenzitású tornák fognak jelentősebb alakváltozást okozni, nem a low intenityk. Péntek Enikő is elég intenzív. Vannak még jó tanácsok a Porckorong.hu oldalon, hogy pl. felülést csak lapockacsúcsemelésig szabad derékfájóoknak csinálni. Meg guggolásokat is csak óvatosan. Olvass még utána a a Tabata tréningnek is.

2013. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem keress egy gyógytornászt! A gyógytornászok tisztában vannak a gerincbetegségekkel, és össze tudnak állítani olyan tornát, ami intenzív, fogyaszt is, és mégsem árt a gerincnek. Nekik van hozzá képzettségük, rengeteget tanulnak róla, nem úgy, mint egy szimpla edző.... Ezt nem sértésnek szántam, de a sérv nem játék, rengeteg problémát okozhat, ha újra kiújul rossz edzés miatt. Derékfájás, pláne sérv esetén semmiképpen nem ajánlom az insanity-t!!!
2014. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!