Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a sport veszélyes? Tapasztalom és látom, hogy nagyon sok sportolónak lesznek szív problémái, és ugyebár gyakori a hirtelen szívleállás is. Miért nem figyelmeztetik az embereket?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 23:03
1 2
 11/17 aikiboxer ***** válasza:
70% akkor egyetértesz a Kérdezővel, hogy sportolni veszélyes?
2013. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem értelmezhető állítás. Nem határozta meg a sport fogalmát, nem tett sportok és sport szint (rekreációs, szabadidő, él) között különbséget.


A boksz, labdarúgás agykárosító hatása, lovaglás balesetei, úszás és asztma létező jelenségek. Az élsport nem kokszolásból eredő szívet túlterhelő hatása is létezik.


A sportorvosi kivizsgálás is azt mutatja nem igaz a kérdező állítása. Nem titkolják el a sport veszélyeit beteg emberek számára.


Beszél a levegőbe, nem érti a kérdése értelmetlenségét, komplexitását.

2013. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 aikiboxer ***** válasza:
Jó oké igazad van.
2013. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sokan a figyelmeztetésre is szarnak. Lásd március... (igaz, nem sport. bár az utakon többen halnak meg tán, mint sport közben, ott is megy állandóan a figyelmeztetés, aztán mi van?)
2013. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

igen tudom,hogy nem konkrét kérdést írtam,de ez azért van,mert indulatból írtam és amúgy is azt hittem,hogy senki nem fog rá válaszolni.

nem azt állítom,hogy ne sportoljatok,csak azt,hogy igenis terheli a szívet,de ezt a média pl egyáltalán nem hangoztatja.mindig a sport jó oldaláról van szó,biztatnak ,hogy minél többen sportoljanak,viszont egy szó nem esik arról,hogy mire kell figyelni.

szerintem minden embernek aki bármit is sportol el kéne mennie vizsgálatra. de az a másik,hogy ki se vizsgálják normálisan az embert,pedig ha megtennék a megfelelő intézkedéseket nem történhetne az meg,mint az egyik válaszoló írta,hogy pl tesin valaki meghal.szerintem egy emberi élet többet ér,mintsem,hogy sport közben meghaljon és azt válaszoljuk rá,hogy jaj amúgy is voltak rendellenességei meg amúgy sem volt elég fit biztos és ezért meghalt. bocs de szerintem ha előtte megvizsgálják nem történt volna ilyen.ha a te gyereked halna meg tesi órán vajon mit szólnál?hogy ja biztos így született nem tehet róla senki.

én nem vagyok él sportoló sem semmi ilyesmi, csupán szerves része az életemnek a sport.és mostanában egyre többet van olyan,hogy szúr a szívem,feszül a mellkasom,néha edzéseken túl pörög a szívem stb. én soha nem voltam vizsgálatokon,mert nem tudtam,hogy szükséges,azt hittem,hogy a sport az mindenre jó,a sport gyógyszer.de nem! volt több ismerősöm is akik abbahagyták a szívük miatt a sportot. és sok cikket látok mostanában,hogy leállt a szíve. vagy most itt van a fradi játékosa is.

szóval csak azt akartam mondani,hogy nem szabadna ezt engedni,hogy olyan emberek akik sportolnak meghalnak a szívük miatt,nem lehetne efelett csak úgy elsiklani.miért mindenki csak a kövér emberekkel foglalkozik?nekik kinyalják a seggüket is,mi van velünk?jah gondolom nem számít a mi hibánk,hogy sportolnunk,mert hisz a zebrán is bármikor elüthet az autó....

és még annyi,hogy én úgy érzem a sportoló embereknek megnő a kockázata annak,hogy infarktust kapjanak,vagy bármilyen problémájuk alakuljon ki a szívükkel.

2013. okt. 9. 13:28
 16/17 Szergej55 ***** válasza:
Igen bakki, az élsportolók talán esélyesek néha-néha. Én azért több olyanról tudok, akinek sport nélkül állt le a szíve. De ha veszélyes, akkor ne csináld, a te döntésed, melyik csoporthoz akarsz tartozni.
2013. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A sport nagyon kockázatos tud lenni. A szigeten futás körbe-körbe kivizsgálás után az nem annyira veszélyes.
2013. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!