Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mely halak a legjobb omega...

Mely halak a legjobb omega források?

Figyelt kérdés
Én naponta eszem paradicsomszószos hering vagy makréla filét. Ezek jók?

2012. máj. 18. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A hidegvízi, mélytengeri halakban - szardínia, makréla, hering - található a legtöbb omega-3, de vannak hátrányok is. Így elég sok nehézfémet is felhalmozol így a szervezetben, pl. ólom, higany,kadmium.

Tehát nem kellene heti 1-2-nél többször ilyeneket kajálni, hanem olyan halolaj készítményeket kell fogyasztani, melyeket megtisztítottak a káros anyagoktól.

2012. máj. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elsőnek: ezt sejtettem eddig is, csak valahogy nem gondoltam rá, míg nem olvastam amit írtál. Elkeserít, mert én is imádom a halkonzerveket, végtelen mennyiségben tudnám enni, ha megengedné a tárcám. :) Szardellától kezdve a tintahalig, mindent imádok, ami hal. Sajnos a fagyasztott halakban se lehet megbízni, olvastam nemrég, hogy az se különb sokkal a konzerveknél. :/ A halolaj kapszula szép és jó (szedtem is egy időben), de nincs íze :)
2012. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lazac nagyon jó állítólag.
2012. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De akkor azok a népek, akik rengeteg halat fogyasztanak, hogy bírják a nehézfémeket? (pl.:portugálok)

[link]

2012. máj. 18. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy egyre rosszabbul fogják ők is bírni, mert már nagyon szennyezettek lettek a tengervizek, így bekerül a halak húsába is a sok toxikus anyag. Én is sokszor eszek halat, de egyre több ilyen rém-cikk van erről, így majd lejjebb kell vinni az adagot.:)
2012. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!