Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők, sportemberek....

Testépítők, sportemberek. Fogyás szempontjából miért a futás a legjobb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy ideje ismerősöm állandóan azzal nyaggat, hogy a futás sz*rt sem ér, csináljak helyette fekvőtámaszt vagy mit, de azt olvastam, hogy a futás a legjobb, ez miért van?


Miért jobb a futás a fekvőtámasszal szemben?Valamint még annyit szeretnék kérdezni, hogy egy héten mennyi lenne az ideális futás, mondjuk kezdetnek 2-3 alkalom 20 perc?


Másik kérdésem:


A Média azt nyomatja mostanság, hogy aki egyszer kövér volt az csak műtéttel tud megmaradni a hasán lévő feleslegtől, erről mit gondoltok?



Köszi nagyon de nagyon.


2009. nov. 10. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
szerintem bármilyen dinamikus mozgás elősegíti a fogyást, de a fekvőtámaszt nem sorolnám ide. Az meg, hogy csak műtéttel lehet megszabadulni a hurkáktól, az hülyeség, anno a középsuliban volt egy _dagadt_ osztálytársam és eldöntötte, hogy ő lefogy és eljárt kajakozni. Eleinte mindenki cikizte ott, de aztán már mindenki tisztelte, úgy lefogyott, hogy számomra hihetetlen volt. Emellett olyan széles válla lett, hogy irigyeltem. Ezt mind talán 2 év alatt, mondjuk napi edzéssel. És tényleg, semmi sem utalt rá, hogy előtte _dagadt_ volt. Nem duci, kövér, hanem _dagadt_. Csak akaraterő kell.
2009. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet összehasonlitani a kettőt szerintem, de a futás intenzivebb, és tényleg mindent megmozgat. A testalkadotól és korodtól függően kezdj el futni... illetve nem futni.. KOCOGNI. Mi edzésen ugy csináltuk mindig hogy amennyit tudsz annyit, aztán még rá egy lapáttal :) De ezt egyedül ne próbáld. Keress egy kocogótársat! :) És először amenyit tudsz, de ne add fel hamar.. elég monoton tud lenni, nem véletlenül szoktak zenét halgatni sokan közben, az elveszi a monotonitást. És 1 tipp a zene választáshoz: próbálj olyan zenét választani aminek a ritmusa igazodik a tempódhoz, illetve kicsit gyorsabb annál, nemtudom hol olvastam , de a google biztos megmondaná. A zenének jó hatása van rád miközben sportolsz!
2009. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
ja még annyit, hogy egy kajak edzés 6-8km futásból, konditermezésből, majd ha az idő engedte, vízreszállásból állt. Ha nem volt jó idő, konditerem tovább.
2009. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, a 2. kérdésedre nem válaszoltam :)

Van akin tényleg csak az segit, ha valamilyen betegsége van és az gátolja... Viszont aki csak szimplán lusta, annak tök8 hányszor szedeti le magáról nem képes megtartani és az vissza fog menni, lehet hogy nem oda ahhonnan lejött, de valahova biztosan... Kitartáson mulik az egész! Ha eldöntöd hogy te márpedig meg akarod csinálni , akkor semmi nem tántorithat el a célodtól! és sikerrel is jársz :)

2009. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Annyit kérdeznék még, hogy a bőr visszanyerheti a rugalmasságát(19 vagyok), vagy ezt már lőhetem és löttyedt lesz?:S

2009. nov. 10. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fuss és kicsit fekvőtámaszozz is , az lesz a legjobb:D
2009. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bármilyen intenzív testmozgás fogyaszt és szálkásít. De kellenek izomerősítő gyakorlatok is. Próbáld ki azt, hogy egyik nap erősítő edzés másik nap intenzív futás vagy más sportok. A labdajátékok is nagyon jók csak rendszeresíteni kell.
2009. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Teszto ***** válasza:

idővel visszanyeri

gondolom fiu vagy elvielg 22 eves kordig még fejlödsz,növekszel

+ utana is rendbe jön csak lassabban

valami veszesito kremet azert szerezz be, vagy beszelj borgyogyaszal, ha strihák vannak arra pedig neogronalmon.

2009. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!