Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek vehetek futópadot...

Szerintetek vehetek futópadot lakásba? Téglaépület negyedik szintjén lakom, sarki lakásban (ne panel! ). Szeretnék egy futópadot, de nem tudom, hogy a trappolásom mekkora hangerővel jár a szomszédoknak. Vegyek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 11:26
1 2
 1/11 aikiboxer ***** válasza:
100%
Én egy jól szigetelt, újépítésű házban laktam régebben, soha semmi nem hallatszott át a szomszédunktól. De a fölöttünk 2 emelettel lakó futópadjától igen. Idegesítő volt, szóltunk neki, hogy a hajnali / éjszakai futkorászást hagyja abba. "Örült." :)
2013. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A futópad tényleg áthallatszik. Inkább fuss simán a szabadban, vagy vegyél más aerob edzésre való gépet.
2013. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Idő hiány miatt nekem az otthoni futópad lenne a legjobb, plusz itt Budán korlátozott hogy hol tudok futni valamint nem akarok az időtől sem függni, mert elég göthös vagyok :S
2013. okt. 14. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
edzõteremben nagy a tér elveszik a hang, de lakásban iszonyatosan hangos, engem zavart, hogy nem lehet mellette mégcsak zenét hallgatni, vagy filmetnézni sem kényelmesen mert nem hallod.
2013. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aikiboxer ***** válasza:
Nincs pincétek/tárolótok? Én gondoltam arra, hogy veszek egyet 200 ezerért (ebbe beférne egy futópad), és a házban meghirdetem a futópadomat bérletre is, így nem állna ott feleslegesen egész nap, és az árát is visszahozná. :) Meg tök jó lenne a lakóknak is, hogy nem kell a konditeremig elmenniük, átöltözni stb -- hanem csak lemennek futni, és hazamennek zuhanyozni. Plusz nem zavar senkit.
2013. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy nagyon jó ötlet, nekem is eszembe jutott, de nagyon kicsi hely a tároló,ahova betehetném és nem fér be... :( Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 17. 09:13
 7/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Futópadot nem tudom (amin én szoktam futni a konditeremben, nem hangos, igaz, én meg nem trappolok nagyon rajta), de az egyik drága szomszédom vett a fejünk fölé egyszer egy jacuzzit. Na, attól hülyét lehetett kapni. Mikor reklamáltunk, hozatott egy vastag gumiszőnyeget alá. Onnantól kezdve meg tűrni kellett. Hangja nem volt, csak a vibrációt lehetett érezni. :)

ELköltöztünk.

2013. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

És,aki a földszinten lakik,ott is hallani.

Basszus,nehogy már az ember a saját lakásában ne sportolhasson.

2014. máj. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, a vasbeton eléggé vezeti a hangot. Máskülönben pedig LAKÁS, nem ház. Azaz közvetlen szomszédságban vagy az épületben más emberekkel. És mint ilyenre, külön szabályok vonatkoznak rá. Hiába mondod, hogy a saját lakásod, mikor ilyen jellegű szomszédságban nagyon is kihatnak a körülötted lévőkre bizonyos dolgok. Éppen ezért nem tarthatsz egy társasházban a saját lakásodban tehenet, vagy nem nyomathatsz egész nap, még késő este is max. hangerővel zenét. Még kertes háznál is vannak a szomszédokra tekintettel levő szabályok, nem hogy még itt.


Gondolom addig persze nagyon nem zavaró, amíg te vagy a cselekvő fél, és nem pedig a zavart. Képzeld, én is sportoltam a lakásban, elég keményen, mégis meg tudtam oldani hang nélkül, csak megfelelően kell választani. Ezerféle mód van, amivel lakásban intenzíven, értelmesen tudsz sportolni csendesen.


Bizony, ha már lakásban élsz, akkor a fogyatékosságaihoz hozzátartozik többek között, hogy jobban tekintettel kell lenni másokra, és már csak ezért sem tehetsz meg benne ugyanúgy bármit, amit egy kertesben megtehetnél.

2014. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Én itthon szoktam.

Kertes házban lakok.Kb heti egyszer szoktam furni,1 órát.

Szerintem ez kibírható a szomszédok részéről.

Szerintem mással ezerszer nagyobb hangot lehet csapni és gyakrabban.

Azt nekem ne mondd,hogy egy paneles ember nem vehet futógépet.És ez egy elég drága dolog.


A alaksorban tartás jó ötlet lenne.De én félteném,hogy ellopják,vagy a szomszédok ki sem használnák.

Másrészt ha már én vettem akkor akarom használni amikor akarom.


Szerintem a megoldás az,ha valakinek ez fontos,hogy földszinti lakásba költözik.

Amúgy én este is szoktam futni,mikor a szomszéd szobában alszanak,és senki nem kel fel rá.

2014. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!