Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elakarok kezdeni rendszeresen...

Elakarok kezdeni rendszeresen futni, hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon ellustultam és elhatároztam hogy elkezdek futni, de még egy percig se birom és kiváncsi vagyok hogy tudom magamat úgy fejleszteni hogy azért ne erőltessem túl magam. Szóval az lenne a kérdésem hogy egyből csinálhatom úgy hogy a hét minden napján, vagy csak heti 2-3x. Meghogy hány percet fussak, meg mikor már fáradok akkor áljak le vagy küzdjel le a fájdalmat és fussak?

2013. okt. 15. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
14%

Neeem... gondolom dagadt vagy.


Isten ments, hogy mindennap fuss.. ott esnél össze dagikám.


elég mondjuk heti 2x... az elején...hogy szoktasd a terheléshez a szervezeted.


Van ott focipálya? Lefutsz mondjuk 3 kört a focipálya körül... saját tempóban nem sprintelve. Vagy mit tudom én... csinálsz olyat, hogy mondjuk 15 percen át futsz, elfáradsz 5 percet sétálsz, aztán megint 15 perc futás. És így beosztod szépen magadnak.


ha meg már érzed a fejlődést.. és hogy bírod.. mehet a heti 3 futás.. és 1 óra legyen ez a testedzés.

2013. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az "első öt kilométerem" edzésprogramot ajánlom. 6 hét fokozatos edzés.
2013. okt. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!