Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki segítene abban, hogy...

Valaki segítene abban, hogy hogyan kezdjek edzeni? Kondizni szeretnék, de hogy?

Figyelt kérdés

Szóval 26éves vagyok 174 centi és 100kiló, lány. voltam már 65 is, szeretném azt elérni, de az utóbbi időben csak hízok. Szeretnék eljárni konditerembe, de nem tudom, hogy így egyből ekkora felesleggel milyen gyakorlatokat csináljak. Nyílván nem fogok tudni fél órát futni. Cardióval kezdjem, mondjuk pár hétig, vagy egyből lehet súlyzós edzés is?

A munkám miatt nagyon össze vissza van a táplálkozásom, este 8ig dolgozom ezalatt az idő alatt egyszer van kajaszünet, így este eszek mindig. Erre is kellene valami turmix amit csak megiszok és eltelít. Mit ajánlnátok erre a célra? Zsírégetőt vegyek esetleg? L-carnitinra gondoltam folyékonyra.

Az étkezésen is változtatnék természetesen, elhagynám a cukrot, édességet, szénhidrátot, és zöldséget, rízst, joghurtot, fehér húst ennék sokat. De estére kellen nekem vmi jó shake amit ajánlotok. Ja és hetente egyszer szaunáznék is.

Tudna nekem ezekben valaki segíteni? Csak, hogy hogyan kezdjem el. Nagyon megköszönném!


2009. nov. 11. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a kajádat nem tudod rendbe tenni, akkor halott ügy. A diéta a legfontosabb, anélkül hiába edzel. Shake estére? Azt mondtad, hogy este tudsz enni szilárd kaját. Nem értelek.

Ha máshogy nem oldható meg, akkor vegyél fehérjeturmixot és azt vigyed a munkahelyre, illetve egy doboz kaját, rizzsel és csirkemellel. Este meg egyél halat, zöldséget, húst frissen elkészítve.

A mozgásról meg: Kezdetben erőltetett menetű séta, napi 50-60 perc. Kb. 1,5-2 hónap alatt így megszabadulsz 10-12 kilótól, utána pedig elkezdhetsz kocogni és konditeremben szoba biciklizni, esetleg iratkozz be spining edzésre.

Ahhoz, hogy 65 kilóra lemenj, szerintem majd' egy évet rá kell szánnod, és valószínűleg műteni is kell majd a bőröd.

Kitartás nélkül már az első hét után elbuksz és ráfogod a munkádra, vagy valami másra. Mielőtt elkezdet, tisztázzad magaddal, hogy képes vagy-e rá, vagy ez csak egy elkeseredett próbálkozás.

2009. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam a kaját, hogy bevezetném a reggelit meló előtt, és kajaszünetben is ennék természetesen halat, húst, rízst, szóval egészséges kajákat. De este már nem szeretnék enni, ezért gondoltam valami diétás porra (a biotec-nek ill a scitec-nek is van ilyenje csak nem tudom melyik lenne a jó) és 6-7 óra körül meginnám, és akkor már nem ennék utána.
2009. nov. 11. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!