Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jógában miképpen fejleszthetné...

Jógában miképpen fejleszthetném az egyensúlyérzékem? (pl. sáskaállás)

Figyelt kérdés
Problémám van támaszték nélkül fél lábon megállnom akkor is, ha egyik lában visszahajlítva a fenekemhez szorítom, de pl. a sáskaállásnál is. Mit javasoltok?

#jóga #egyensúly #sáskaállás
2013. okt. 18. 20:51
 1/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Azt mondják, hogy annak nem megy a fa-állás, aki nem tud koncentrálni. (ma én is billegtem, nem tudtam kitartani :( )

És ha koncentrálsz, jobban megy. Kiválasztasz egy pontot, és azt nézed, meg a fánál nem muszájos ám a fenekedig húzni a lábad, támaszthatod bokához vagy térdhez. A kezedet meg kitárhatod, mint egy fa, ha nem megy összetéve.

A sáskaállás: nemtom mire gondolsz, a négykézláb egy láb megemelve, vagy a hason két láb emelés? Mert az előző az utóbbi bevezető gyakorlata. A jógában majd mindent meg lehet csinálni egyszerűbben is, lényeg, hogy csináld és egyre tökéletesebben. Ha eldőlsz, visszaállsz. Egyre tovább fogod bírni. Normális, ha nem megy rögtön.

2013. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi! Természetesen a faállásra gondoltam. A féllábon állással vannak gondjaim.
2013. okt. 18. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:

a légzés gondolom alap,az egy pontra fókuszálás is.

próbáld fokozatosan megtalálni az egyensúly helyzetet és csak utána belemenni a végső pózba.

a számodra nehéz ászanakát külön is gyakorold naponta időre kitartva órát nézve,vagy lélegzetet számolva.

ha talp gondod van és ezért van egyensúly problémád,akkor végezz talptornát,hogy erősödjenek az ottani izmok,de kipróbálhatod hogy lábujjakkal is kapaszkodsz nyomod bele őket a talajba póz közben,növelheti a stabilitást.

2013. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtök tanácsait. Az egy pontra fókuszálás úgy tűnik segített. Most reggel tovább bírtam, mint eddig bármikor dülöngélés nélkül. Persze még nagyon az elején vagyok. (20 lassú számolásig ment).
2013. okt. 19. 08:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Korbács! Milyen a talptorna?
2013. okt. 19. 08:48
 6/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:
A húszig lassú számolás már szép eredmény. :)
2013. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gyakorlás! Aztán sokaknak gyenge a talpa, mert ugyebár cipőben járunk... Meglepődnél ha azt mondanám, hogy a lábujjakkal is lehet valamilyen formán kapaszkodni? Lehet kapaszkodni a földbe is, csak amikor cipőbe vagyunk, ennek nincs sok értelme. Egyébként a lábujjak rengeteg erőt adnak és nem csak jógában, de a küzdősportokban is érdemes lehet őket megerősíteni. Próbálj hát arra koncentrálni, hogy az egész talpad a földön legyen. Kézenállni is érdemes lehet megtanulni, az is fejleszti az egyensúly érzéked. Én ezektől úgy tudok fél lábon állni, kinyújtott jobb lábbal, hogy még lábujjhegyre is állok. Tehát mint egy jól kivitelezett köríves rúgás utolsó fázisa.
2013. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!