Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ideális nekem ez az edzésterv?...

Ideális nekem ez az edzésterv? L/16

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerdától már szünet van a suliban, és most végre lesz időm edzeni (eddig csak heti 3-4x tudtam). A kérdés az, hogy hogyan és mennyit eddzek? Én valami ilyesmire gondoltam:

1. nap: 90 perc edzés; 60 perc taposógépezés; 30 perc hasizom

2. nap: 90 perc edzés; 60 perc kocogás (lassú, folyamatos), 30 perc hasizom

3. nap: 90 perc edzés, 60 perc taposógépezés, 60 perc kocogás, 30 perc hasizom

4. nap: pihenőnap


Amit tudni kell, hogy a 90 perces edzés egy teljes átmozgató edzés (Rubint Réka - Alakreform), ahol van erősítés is és "izzasztó" feladatok is. A taposógépezést pedig elég intenzíven csinálom, általában sokkal jobban le is izzaszt, mint bármilyen másik edzés.


Ezt csinálnám 2 hétig, persze ezalatt tartani fogom a diétát is (rizs, barna rizs, hús, hal, zöldség, krémlevesek, és néha joghurt müzlivel vagy tejjel).


Szálkásításhoz ez megfelelő? Nem sok egy napra az edzés mennyisége? Szükséges, hogy a pihenőnapon semmit ne csináljak, vagy csinálhatok lazább dolgokat (pl. erősítést, hasizmozás)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 21. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon homály az egész. Egyrészt sok ennyi edzés egy napra másrészt nem valami teljes értékű. Ha már erősíteni akarsz, akkor eddz mindenre.

Zsírégetésre pedig (szálkásításra) aerob edzés kell, heti 4x1 óra, amire végül is a taposógép is jó lehet, ha kb. 130 körül tartja a pulzusod. A szálkásító diétát jobb volna pontosan kiszámolni, a joghurt müzlivel és tejjel, valamint a krémleves nem jók nagyon semmire) a ch mennyiségén pedig majd változtatsz, ha nem jön a fogyás.

2013. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

30 perc hasizom MINEK?!


ddrake-re halgass.

2013. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez fölöslegesen sok.Ennyitől csak kikészülsz.

1.nap:Elég a Rubint Réka+hasizom

2. Nap:Taposógép

3. Nap:Rubint Réka +hasizom

4. Nap: Kocogás


Mit akarsz te 30 percig hasizmozni?

Kevesebb mint 10 perc alatt ki lehet végezni normál gyakorlatokkal.


Ezzel az edzèssel fogyhatsz és kicsit kontúrosabbak lesznek az izmaid de formásabb nem leszel mert az izmaid nem nőnek.

De 2 hét alatt szinte semmi eredmény nem lesz.

2013. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez még lemaradt, hogy ha ezt most pár hétig tervezed csinálni, akkor ne sokat várj tőle.

Izmosítani (hogy legyen formád is) pedig valami saját súlyos, vagy súlyzós edzéssel tudnál.


Másik kérdés, mivel sok csaj heppje a fogyás, biztos vagy benne, hogy neked fogynod kell?

2013. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem, nem pár hétig tervezem csinálni, már 2 hónapja elkezdtem komolyabban edzeni, de a suli miatt csak heti 3-4x van rá időm, olyankor 1-másfél órát edzek, kedvtől függ, mit. Most a szünet alatt szeretnék mindennap.

Nekem nem az a lényeg, hogy x kilóval könnyebb legyek, hanem hogy minél látványosabban lemenjen a zsír rólam (főleg a hasamról, derekamról, csípőmről). Szóval inkább alakformálásnak mondanám.

2013. okt. 21. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs helyi zsírégetés, nincs ráhatásod, honnan fogyj. Majd a tested eldönti, de alapvetően mindenhonnan fogysz.

Az alakformáláshoz alak is kell, hiába szeded le magadról a zsír, ha nincs alatta semmi, az úgy nem alak. Az alakot, a formát az izmok adják, ugye a viszonylag zsírmentes izmok, tehát az "alakformálás" egy összetett művelet. Ha te csak zsírból akarsz fogyni, akkor hívd annak.

Ezt csak azért mondom, hogy "szakértőbb" (jujuj:D) körökben megértesd magad.

2013. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs helyi zsírégetés, csak leírtam, honnan szeretnék fogyni főként (eddig combból és fenékből fogytam sokat, de most már nem ártana egy kicsit a pocakból is leadni :D). Ettől függetlenül a hasamon a középső izomcsík (vagy nem tudom mi) már látszik, de így inkább zsírosan izmos a hasam. Amúgy nem olyan vészes, de szeretnék változtatni rajta :) Mellesleg 165 cm és 51 kiló vagyok.
2013. okt. 21. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!