Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Farizom otthoni edzését...

Farizom otthoni edzését hogyan lehet megoldani, ami gyors és hatásos?

Figyelt kérdés

Vékony nő vagyok. Sajnos egy betegség kapcsán tovább fogytam (nem anorexia, mielőtt erre gondolna valaki), nagyjából visszahíztam a kilókat, de így is nagyon vékony vagyok. Ez még nem is lenne gond. Oldalról van popsim. Viszont ma éjjel véletlenül megnéztem magam hátulról, és kiábrándítót láttam!


Szeretném minél hamarabb visszakapni a kicsi, de legalább igen formás fenekem.

nem tűnt fel, mert ahogy visszahíztam a kilókat, oldalról rendben van, és tapintásra is, és hátulról soha nem néztem meg, csak ma hajszárítás közben, mert a fürdőben kiégett a villany.

Viszont hátulról, Jézusom!

Totál kivagyok, mert eleve nem nagyon vagyok magammal megelégedve, de a popsimra mindig büszke voltam!

Ráadásul nem is egyformák, a jobb a jobb, a baloldali még annál is gyengébb.


Vagy ez már a vég? 38 éves nő vagyok.



#fenék #popsi #farizom #fenék formázás #popsi formázás
2013. okt. 31. 02:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha netán ide téved egy hozzáértő, akkor részletezném, mert elfelejtettem.


A felső része kifejezetten izmos ( a méreteimhez képest legalább is), azzal nincs különösebb gond, hanem az alsó részével, ahol találkozik hátul a combbal. Nem oldalról, hanem hátsó nézetből, a comb belső felével.

Nem vagyok totál plötty, hanem pont a legerősebb részem lett a leggyengébb. Nem is értem.

Karra és lábra könnyen izmosodom, a hasam is rendben van, létszik két oldalon a bemélyedés.


A gyenge pontom a csípő felső része hátulról. Rögtön oda hízom és onnan fogyok, illetve mellből.


Mindenemmel ki lennék békülve némi kompromisszummal, csak a fenekem alsó részével nem! A belső oldalon ott van két lyuk. Én hülye, meg azt hittem, hogy szép, mint volt, pedig nagyon nem.

2013. okt. 31. 03:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Guggolás, kitörés, merevlábú felhúzás. Mindegyiket súllyal természetesen.
2013. okt. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mekkora súllyal eredményes?

Nincsenek súlyaim, csak a másfél literes vizes palackok jelenleg.

Jó, hülye kérdés, mert annó konditeremben a merev lábas felhúzást 20 kilóval csináltam, de itthon mit lehetne tenni?

2013. okt. 31. 09:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Otthon túl sokat nem tudsz tenni, mert a guggolásnál például a vizes palack szinte semmi plusz terhelést nem jelent, olyan mintha csak simán saját testsúllyal csinálnád.

Ezzel az a gond, hogy nagyon sokat bírsz belőle csinálni és az ilyen magas ismétlésszám inkább a állóképességedet növeli mint az izmok méretét.

A tömegnöveléshez a 8-12 ismétléses sorozatok a hatásosak, nyilván akkora súllyal, amekkorával éppen megbírsz csinálni ennyi szabályos ismétlést.

Azért lehet próbálkozni otthon is, nézz utána mi az a sissy-guggolás, meg próbálkozhatsz a guggolásból való felugrással is. Ezek súly nélkül is elég megterhelőek. Az egylábas guggoláshoz lehet még gyakorolnod kell (nem tudom milyen kondiban vagy) az is hatásos lehet.

A kitörést meg mondjuk csinálod magas ismétlésszámmal saját testsúllyal, meg csinálhatsz hátrarúgásokat is, abból jó sokat mintha aerob edzés lenne.

Sok sikert!

2013. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@4: Köszön szépen a válaszod.

AZt tudom, hogy izmosítani kis ismétlés számmal lehet nagy súllyal, de bíztam valami csodában, valami titkos módszerben :)


A kondim szerintem elég jó. 5. emelet lakom, nagy belmagasságú, tipikus belvárosi lakásban. Klausztrofóbia miatt liftet nem használok, tehát naponta minimum 3x felszaladok az 5-re, nehéz csomagokkal is.


Néha szoktam futni, Margit-híd, Lánc-híd kört át Budára és vissza, de csak kocogva, kényelmesen. SZóval nem vagyok egy "vasember", de az átlagot szerintem bőven ütöm az én koromban.

2013. okt. 31. 17:58
 6/7 A kérdező kommentje:
És aminek még utána nézetem, a Fegyenc edzés segíthet hosszabb távon? Az is súly nélküli.
2013. okt. 31. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:

ha eddig nem edzettél súllyal,akkor jól jönne igen a fegyencedzés guggoló fejezete.

[link]

2013. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!