Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki jár katonai kézitusára?...

Sága kérdése:

Valaki jár katonai kézitusára? Ha igen milyen?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:

[link]

Írnátok róla véleményt,olyan aki próbálta már.



2013. nov. 1. 19:14
 1/5 aikiboxer ***** válasza:
65%
Nem próbáltam, de ismerem profi kommandós véleményét. A Zölley-féle kézitusa gyökere ju jutsu, katonáéknál előforduló eszközökre alakítva. A civilek és a katonák közötti egyik különbség ugyanis, hogy a katonánál mindig van valamilyen eszköz (gépkarabély, gyalásó stb.), míg a civileknél többnyire max. csak egy zsebkés vagy esernyő. Meg a katona többnyire mellényben van, a civilek meg csak ruhában. És a katona célja minél gyorsabban kiiktatni (megölni) az ellenfelét, míg a civileknél ez nem egy túl jó elgondolás. Mindezek mellett a kézitusa egy működő rendszer, érdemes tanulni -- de a kommandós ismerősöm szerint sok hókuszpókuszt is tanítanak, vannak ennél hatékonyabb rendszerek is.
2013. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,személyszerint te mire szavazol?
2013. nov. 3. 08:43
 3/5 aikiboxer ***** válasza:
44%

Én hosszútávra tervezek, azaz csak olyan harcművészetekbe kezdek bele, amelyeket több évtizedig tervezek tanulni (kivéve, ha valahova eleve csak cross training céllal megyek le, mint pl. a judo). Azért, mert ki tudja, hová sodorja az élet az embert, és nem szeretnék mindig új sportot elkezdeni, szeretnék felépíteni valamit.


Emiatt én olyan rendszereket keresek, amelyek nemzetközileg is létező sztenderd rendszerek, nagy szövetségekkel. ("Ezermester nincs, csak ezerkezdő" - Mérő László) Emiatt se tanulnék soha ZBK Kempót vagy Barantát -- mert elköltözöl egy másik városba, vagy külföldön találsz munkát, és akkor mi lesz? Most Németországban élek, és itt simán besétáltam a helyi box- meg aikido klubba, ott folytattam, ahol otthon abba se hagytam.


A kézitusa rendszer meg aztán annyira speciális, hogy én csak keresztedzésnek próbálnám ki egy darabig (de úgy mondjuk érdekelne), főedzésnek semmiképpen. Amúgy pont gondolkodom én is valami fegyveres dolgon, és szerintem a kali/escrima az a rendszer, amely nagyon elterjedt, mindenhol van, és nagyon hatékony.


Én alapnak valamilyen puhakesztyűs ütős-rúgósat (box, thai box, kick-box, savate) szoktam javasolni, utána meg érdeklődés és életkor szerint vagy test/földharcosat (judo, birkózás, BJJ), vagy valamilyen "önvédelmiset" (aikido, krav maga), és nem árt mellé valami fegyveres a mai világban sem (kali/escrima, canné de combat, kendo vagy ilyesmik).

2013. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aikiboxer ***** válasza:
44%

De na kifejezetten katona vagy rendőr lennék, követném TEK-es edzéstársam példáját, és bokszból profivá fejleszteném magam, mellette krav magáznék, és kondiznék mint állat. :)


A boksz+aikido is kb. ugyanez a kombináció, csak ez kevésbé praktikus, inkább hosszútávon elmélyülős. A bokszversenyző lányomat most a krav maga felé nyomom inkább. :)

2013. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi a véleményed,ment a zöld.
2013. nov. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!