Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Táncosok! Hogyan lehetnék...

Nádszálkisasszony kérdése:

Táncosok! Hogyan lehetnék lazább tánc közben, hogyan tudnék normálisan forogni? 22/L

Figyelt kérdés

Két hónapja kezdtem el hobbi rock and rollozni. Nagyon élvezem, szeretem. A tánclépések mennek, viszont nem érzem azt a lazaságot, játékosságot magamon amit elvárnék.


Az órákon kívül is gyakorolunk a párommal, de alig van eredménye, vagy nem táncolunk a ritmusra, vagy nem elég laza. A forgásról ne is beszéljünk! Kellő gyakorlás után látványosan jobb, de nem az igazi!


Tudnátok videókat belinkelni, hogy hogyan kell a rokiban megfordulni? Illetve milyen tippeket tudnátok adni a tánchoz? Ha nincs tehetségem, lehetek még jó mozgású, kellően ügyes egy táncos buliban? A cél nem a verseny, hanem tényleg egy könnyed, jó mozgás elérése:)



2013. nov. 6. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, technikailag megvagy, csak styling kell?

Illetve a Rock&Roll elég gyors zene, gondolom rohantok a tempó után. Három tippem van:

(1) Két hónap alatt ne várj csodát. Évek alatt tud kialakulni az a lazaság, amit elvársz magadtól.

(2) Próbálj ki más táncokat is, modern társastánc, salsa, standard&latin, ezek mind más testtartást igényelnek, máshogy mozogsz, növelik a test-tudatot, bővítik a stílus repertoárod, megtanulsz jobban odafigyelni a testedre, játszani az apró részletekkel, lazulni.

(3) Amivel mi próbálkoztunk: vannak olyan zenelejátszó szoftverek, amikkel le lehet lassítani a zenéket, illetve egyébként is próbálhattok picit lassabb zenékre táncolni. Abban ki tudjátok érlelni a mozdulatokat, lehet vele ökörködni is, aztán utána fokozatosan gyorsabb és gyorsabb zenékre megcsinálni ugyanazt a díszítést, tartást, stb.

2013. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem ennek csak 1 titka van

Az a légyeg hogy ne gondold azt hogy béna vsgy hanem hidd azt hogy te vagy a legjobb és igy menni fog

2013. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!