Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A biciklizés tényleg árt a...

A biciklizés tényleg árt a térdnek?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a bringázás szétbarmolja a térdet/térdizületeket. Tényleg így van? 1 éve napi 30-40 km-t bringázok, gondolom ennyi még nem árt.. De akkor mennyi bringázásól megy tönkre a térd?? A versenybringások hogy oldják meg ezt?
2009. nov. 16. 19:15
1 2
 1/14 anonim válasza:

Én sokat bringáztam és rossz is a térdem mindkettő de szerintem nem ettől

ha kellően be vannak melegedve akkor nem lehet gond, alényeg hogy fokozatosan terheld mindennek be kell melegednie

a hideh idő viszobt nme használ neki az biztos

2009. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez bizony igy igaz!a bemelegítés nélküli nem fokozottan terhelős,és sok biciklizés kikésziti a térd izületeket és bizony koptatja a porcot!
2009. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
sajnos így van. én versenyző voltam.
2009. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A napi 40km azért kemény mindennap:S
2009. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
talán segít az ha szedsz porcerősítőt!pl:béres porcerő!és esténként bekened a térded sport krémmel,izomlazitő krémmel:)és használsz néha ha még ennél is többet bicajozol térdszoritót:)
2009. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Majd igyekszem megfogadni a tanácsaitokat és akkor talán nem lesz gond.

19:46-osnak pedig csak annyit, hogy egy 18 éves srácnak napi 40 km nem nagy dolog. Amúgy gondolkozok rajt, hogy versenyszerűen elkezdek bringázni, és ezt a távot kicsit meg akarom növelni, feltéve ha nem lesz gond a térdemmel...

2009. nov. 16. 20:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért évi 14600km nem gyenge. Erről főleg ortopédust kéne megkérdezni szerintem. Vagy gyógyszertárban a proenzi3-ról érdeklődni. Futás szerintem jobban árt neki, mert ott minden lépésnél kap egy hatalmasat.


Mint írtad, hogy 18 éves vagy. Talán annyit segíthetsz, hogy 52-15 körüli áttételnél keményebbel nem hajtasz. Ifiknél időfutamon, meg komolyabb versenyeken is korlátozzák az áttételt, mert az ízületek még nincsenek rendesen kifejlődve.


Nekem kattog picit a térdem guggolásnál, de semmilyen fájdalmam sincs, igaz nem tekerek túl sokat, idén 4000km se lett meg.:(

2009. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jo azért nemmindeg yazse milyen terepen mész,de én is 18 éves fió vagyok és nagyszüleim 20 km-re laknak tőlünk és szoktam bicoval menni,de itt van kemény emelkedő.De hiába 18 éves vagy azért 40 az nagyon sok,időbe is sztem 20km olyan óra
2009. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért az a 14 e km túlzás... Nem tekerek mínusz akárhány fokba, hóba, esőbe meg amugy is vannak napok, amikor nem tekerek (mondjuk az tényleg ritka) de össz-vissz 2 ezret le lehet vonni... kb 11 e - 12 ezret tekerhetek. A versenyzők amugy hogy és mennyit edzenek?
2009. nov. 16. 22:42
 10/14 anonim ***** válasza:

A magyarországi amatőr kerékpárversenyzők átlagban olyan 10-12ezret tekernek + téli futóedzések. Na de nem mindegy, hogy milyen tempóban, pulzussal tekered le, milyen pihenőnapokkal. Többség suli, munka mellett kerékpározik, így az őszi, téli hétköznapok jóformán elszállnak, mert sötét van mire hazaér az ember, de hétvégén még tekerhető idő van, ha nem esik.

Aztán akinek meg ez a munkája, az szerintem minimum 25ezer évente+télen állandóan görgő.


Aztán térízület még nyeregpozíciótól is függ, ha jól be van minden állítva, a pedált is rendesen tekered nem szaggatottan vagy sarokkal, szerintem nem olyan veszélyes.


Én csak hobbiból tekergetek, suli mellett ilyenkor érek haza többnyire(15:30-16:00) aztán már sötétedik egyből. Nyáron meg változó, van hogy 1500km fölött van egy hónapban, ha nincs hosszabb nyaralás.

2009. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!