Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a lábsúly...

Mi a véleményetek a lábsúly használatáról?

Figyelt kérdés
Vékony vagyok, kicsit szeretnék formálódni. 2X2,27 kg-s lábsúlyt rendeltem. Megéri használni?
2013. nov. 10. 12:27
 1/5 dirtboy ***** válasza:

folyamatos használata nem lenne valami jó

súlyzós edzés kéne neked meg étrend attól formálódnál.

2013. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Igazából nincs.


Nincs olyan gyakorlat, amit főleg kezdőként ekkora súlyokkal kellene nehezítened. Kb. az intim súlyzózást csinálhatnád pár dekával indulva - aztán 2 kilóig eljutva.


De a lábadra nagyobb súlyt használsz: egész testsúlyoddal guggolsz, lábemelésekhez (csípő izmai) meg nem kell plusz súly, jó sokáig elég lesz ehhez is a saját testsúly. Tehát valójában nincsen ilyen kiegészítőre szükség.

2013. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Két dologra használom, és mindkettőre nagyon jó.

(1) Lábemeléshez nehezítésnek (fekve és függeszkedve)

(2) Gerinctornához: ráhasalsz egy fitballra, a kezeden támaszkodsz, a lábadat pedig lassan felemeled hátra, tárogatod stb. A gerinc melletti izmokat erősíti, nagyon jó gyakorlat ez is.

Szerintem hasznos a lábsúly.

2013. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

1. haladóknál tényleg lehet nehezíteni

2. én azért írtam, hogy szerintem nem kell mert a mély hátizmokat, gerincmerevítőket is lehet súly nélkül edzeni. de lehet használni hozzá, persze!

Tápi.

2013. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer ***** válasza:
46%

Igen, a lábemeléshez tényleg csak haladóknak kell a nehezítés (főleg ekkora).

És a gerinctornánál is jobb a fegyenc híd gyakorlata. De azért én használom a lábsúlyt.

És régen karatén rúgni is gyakoroltam vele, csak tudnám, hogy minek. :D

2013. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!