Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti edzenétek így a helyemben?...

Ti edzenétek így a helyemben? Hiányzik a motiváció, de úgy érzem ez jogos.

Figyelt kérdés
Persze, ha nagyon akarunk valamit, nem lehet kifogás. Csak sajnos az a helyzet, hogy 6-7 hónap alatt tudom teljesen rendbe tenni a testem, és nyáron annyit dolgozok, hogy ebből semmi nem marad. 45 kg vagyok 160 cm, lány. Heti 5 edzéssel teljesen formában tudom magam tartani, szerencsésnek érzem magam a testalkatom miatt. Nyár elejére összeszedem magam, de egy hónapot mindig kell dolgoznom 12 órában. Az egy hónapba a hétvége is beletartozik, fizikai munka. (ez ugye azt jelenti, hogy egy szabadnapom sincs) Ezt én nem hagyhatom ki a pénz miatt. Szóval hónapok munkája csak úgy eltűnik... étkezhetek bárhogy, nem marad meg, mert alig tudok munka közben enni, edzeni meg egyáltalán nincs erőm mellette. Aztán következik egy pihenőhónap, mert semmi erőm ezek után újabb edzésbe kezdeni. Így nagyon feleslegesnek érzem, mert az oké, hogy szeretni is kell a sportot, tehát nem csak a végeredmény miatt csinálni, de így kinek lenne kedve? Nagyon szeretném a jó testet, de az nekem túl kiábrándító, hogy nyáron deszka leszek 7 hónap edzés után. Ameddig nem kellett dolgoznom, addig nagyon motivált voltam, csináltam is évekig, de így nem megy. Nem tudok eleget enni nyáron és kiegyensúlyozott sem vagyok, lehetetlen, hogy tartsam a súlyom. Aztán minden évben kezdenem kell elölről. Szerintetek? Most mit kellene tennem?

2013. nov. 18. 20:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem a munka miatt rinyálok, örülök, hogy van lehetőségem, csak most már úgy érzem, felesleges a nulláról indulni minden évben.
2013. nov. 18. 20:29
 2/3 anonim ***** válasza:

a kinézet sok esetben másodlagos.

az edzés elsősorban képességfejlesztés.

ezért ha hónapokig gyakorlod pl a bal-jobb egyenest edzésen,akkor pár hónap kihagyás miatt nem fogod elfelejteni.


szóval miféle edzésről beszélsz amúgy?

2013. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Aerobik. De direkt nem akartam leírni, mert most jönni fog a 'ne csodálkozz, hiszen ez ugribugri' szöveg. Holott rengeteg guggolás, hasprés van benne, nekem ez jó, eltűnt a narancsbőr és tudom tartani a súlyom, tehát az én célomnak megfelel. Képesség... hát nem tudom, rólam könnyen csúsznak le a kilók, és nem csak a testemnek segített a rendszeres edzés, de évente újrakezdeni.... olyan fura ez. Nem akarok mindig kezdő lenni, de feladni sem tudom, amilyen butus vagyok folytatom.
2013. nov. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!