Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az erősítő gyakorlatok tényleg...

Az erősítő gyakorlatok tényleg csak akkor érnek valamit, ha lassan csinálom?

Figyelt kérdés

Fegyencedzést csinálok, ma fekvőtámasz volt. Azon gondolkoztam, hogy tényleg csak akkor erősödök, akkor fog nőni az izomzatom, ha lassan csinálom a gyakorlatokat?

Ha mondjuk 3 másodperc alatt csinálok meg egy fekvőtámaszt az már rossz? Muszáj lenne 2 másodpercet le, lent várni 1-et, és aztán újból 2 másodpercet fel?

Ha gyorsan csinálom, akkor is szoktam érezni izomlázat másnap. Általában 7-8 ismétlést csinálok.


2013. nov. 21. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
olvasd végig a könyvet.. minden le van benne írva, hogy mit és miért kell csinálni.
2013. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
felesleges választ minek írsz? esetleg válaszolhatnál a kérdésre, nem kell offolni
2013. nov. 21. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobban megdolgoztatja az izmokat, tovább lesznek stimulálva ha lassan csinálod! A gyorstól is erősödsz, csak nem annyira mintha szépen lassan csinálnád.
2013. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem a lassúság számít feltétlen, mint hogy elkerüld a lendületet, az ne segítsen.

Az izomláz nekem nem azt jelenti, hogy jól csináltam, hanem hogy elrontottam a nyújtást a végén, vagy későn csináltam...

2013. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kísérletezz a módszerekkel,nem kell dogmatikusan ragaszkodni 1hez,találd meg az egyéni ritmusod.

havi bontásban teszteld melyiket érzed jobban a lassút a hagyományosat,vagy a robbanékonyat.

ha meg csak az izomzat növelése a célod mindenáron,akkor alapból eltévesztetted a házszámot a fegyenccel.

amúgy meg a paul wade álnevű író is írta egy hozzászólásban,hogy az egykezes fekvő kézenállásban gyakorlatot csak felrúgással,vagyis lendülettel lehet megcsinálni.

2013. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!