Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb önvédelemre az...

Sajt102 kérdése:

Melyik a jobb önvédelemre az utcán? Aikido vagy krav-maga (többi lent)?

Figyelt kérdés
megszeretném magam védeni az utcán. sokat olvastam ezekről és sokan mondták hogy a keresztbe edzés a legjobb jelenleg kempozom szóval az ütés rúgás megvan/lesz melyik a hasznosabb az utcán a krav-maga(azt mondják magyaroknál silány az oktatás és hogy nem vihető utcára mert lassítva gyakorolnak és az utcán rendesen szúrnak késsel nem lassan? de mások meg hogy jóI vagy aikido(azt mondják hogy nem tudsz mit kezdeni egy boxolóval mások meg hogy teljesen életszerű technikákat tanulnak és késsel meg több emberrel szembe is jó)?

2013. nov. 22. 19:08
 1/10 aikiboxer ***** válasza:
Azt hiszem ebben a helyzetben a legjobb, ha lemész és kipróbálod mind a kettőt, és amelyik tetszik, ottragadsz. Ha alaposan szeretnél kontrolltechnikákat tanulni (és van rá 20 éved), akkor aikido; ha gyorsabb, praktikusabb eredményre vágysz és nem vágysz annyira elmélyülésre, akkor krav maga. Amúgy meg amelyik edzés közelebb van, több edzés van egy héten és szimpatikusabb az egész hely.
2013. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal egyiket sem oktatják itthon megfelelően hatékonyan, én egyiket sem ajánlom. Külföldön lehet hogy jobbak.. ugyan ezek az edzések.


Egyébként mindkettő jó, az aikido az lágy jujutsu, a kravmaga pedig lényegében véve jujutsu-önvédelem. Csak jó edző kell, bármelyiket is csinálod, na itt a probléma.

2013. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
a futás
2013. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amelyik edzésen gumikéssel gyakorolnak oda ne menj. Komolyabb késharcot ott se várj ahol nem gumikés van, de fakés vagy fémgyakorló késesedzésen legalább alapvető komolysággal állnak a témához.
2013. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Teutul ***** válasza:
Persze, majd edzésen rutin nélkül előveszik az éles kést? Ne viccelj! :) Edzésen biztonságos körülmények között biztonságos eszközökkel begyakorolod a kés elleni védekezést először lassan, majd gyorsabban. És amikor rutinból megy, mert megtanultad, akkor megpróbálhatja belédvágni bárki a kést, Egyébként ha valaki késsel támad rád, a legjobb, ha először véded a létfontosságú szerveidet és amilyen gyorsan csak tudsz, elfutsz. :) Inkább a tenyeredbe álljon bele a bökő, mint a májadba.
2013. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Teutul ***** válasza:
Ja, és egyébként én négy évig Aikidoztam, most pedig lassan egy éve Krav Magázok. Nem is gondolkodok. Kapásból: Krav Maga. Az Aikido harcművészet. A Krav Maga pedig önvédelmi taktikai rendszer, közelharc, vagy más néven utcai harc. Ha azt szeretnéd, hogy szép legyen, akkor Aikido. Ha buli után éjszaka hazasétálsz és el is szeretnél jutni az ágyadig, akkor viszont szerintem egyértelműen Krav Maga. :)
2013. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sz.ar aikidoval kellene összehasonlìtani, bar van aki szerint meg a kamuaikido is jobb mint a krav
2013. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ki beszélt éles késről? Fa és gyakorló kés... Ez a minimum követelmény késharc technikák gyakorlásánál. De egy közepesen képzett késes abszolút fölényben van egy magasan képzett közelharcos felett.
2013. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Teutul ***** válasza:
Ott a hangsúly, hogy közepesen képzett késes. Én szerintem ha az utcán valaki ki akar rabolni, le akar ütni vagy meg akar erőszakolni, az MAJDNEM BIZTOS, hogy nem lesz még csak enyhén képzett késharcos sem, nemhogy közepesen képzett. Kérdés, hogy mit akarsz elérni vele? Megvédeni magad az utcán, vagy edzőteremben megmérkőzni azonos vagy más küzdősportokat űzők ellen? Ha az előbbi, akkor krav naga. Ha viszont látványos, szép, fair bunyót szeretnél, akkor viszont bármi más.
2013. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nana az utcai késelők azok minimum közepesen képzettnek számítanak, jól kigyakorolják a kés használatot, igaz nem teremben, hanem utcán. Hisz tulajdonképp ez a munkájuk ebből élnek, hogy másokat rabolnak ki. Ne legyenek illúzióid.
2013. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!