Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minek lenne leginkább értelme...

Minek lenne leginkább értelme az én esetemben?

Figyelt kérdés

29éves vagyok, 170cm és 99kg...:(

de ennek vége, elég volt. milyen mozgásforma lenne az aminek első körben neki kéne állnom, ami leginkább arra szolgál, hogy ez az irdatlan mennyiségű zsir eltűnjön rolam?(legalábbis meginduljon)főleg a törzsemen van, lábam-fenekem viszonylag a felsőtestemhez képest vékony.

kardióznom kéne? étrendben gondolom az szokásos alapelvek h szénhidrát bevitel csökkentés sok zöldség, husi, tejtermék, gyümi stb.

megvan az elhatározás, de nem tudom hirtelen mi is az első lépés


2013. nov. 25. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Tejtermék és gyümölcs pont nem kell, ilyen mértékű súlyfelesleggel kardió sem! Heti 4-5, először csak kis intenzitású de folyamatos aerob mozgás, például tempós séta, lassú tekerés, úszás, ilyesmi. Később lehet fokozni, de fogyáshoz akkor sem a kardió a legcélszerűbb, így nem is muszáj végezni. Persze azért nem árt később, de nem ilyen túlsúllyal és akkor sem a fogyás érdekében.


Ami az étkezést illeti: google-be "a diéta alapjai".

A builderes cikk jó lesz.

2013. nov. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Diétába nem fér bele a gyümölcs és a tej.


fehérje: sovány húsok, tojás, protein tápkieg, este sovány túró.

Ch: zab, barna rizs, tk kenyér, sok zöldség

Zsír: lenmagolaj, halolaj.


Legyen nálad 2g x ttkg fehérje (mert sok a zsír rajtad, egyébként kellene 3g x ttkg), ch: 1-2g x ttkg, zsír: 0,5g x ttkg.

Ha nincs heti 0,5-1 kg fogyás, akkor csökkented a ch-t.


Heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés kell, pl kocogás, bicaj, lépcsőzőgép, stb.

+ nem ártana mellé heti 3 súlyzós vagy saját testsúlyos edzés is.

2013. nov. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az aerob edzés-nem maga a kardió edzés?
2013. nov. 28. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem egyenlő vele. A női magazinok és a kevésbé jártasak szokták a két szót egymás szinonimájaként használni.


A kardió is aerob mozgásforma, de sokkal intenzívebb, és nem is elsődlegesen fogyásra lett kitalálva, hanem, ahogy a nevében is benne van, az állóképesség javítására.


Bírom, amikor a nők mondják, hogy voltam kardiózni, azt 115-ös pulzusszámon kocognak. Ha kardiót említ valaki, akkor megkérdezem tőle, hogy igen, kapkodtad a levegőt, izzadtál, kivörösödtél, a szíved vagy 180-on kalapált? Nem? Akkor az nem kardió volt. Ha alacsonyabb az intenzitás, akkor simán aerobnak hívjuk, és ezzel jóval könnyebb zsírt égetni és kevésbé veszítünk izmot. Mint mondtam, később majd te is csinálhatod alkalomadtán a többi edzés mellett, mert természetesen jót tesz.


Gondolom onnan jöhet a félreértés, hogy angolul ha lefordítjuk, kardió gépeknek hívjuk az aerob edzésre alkalmas gépeket, mivel ha emelünk az intenzitáson, akkor kardió edzést is végezhetünk vele.

2013. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm ddrake!

MOntez amit írt(ál), nekem 200g fehérje, 100-200g ch, ez nagyon soknak tűnik...ennyivel fogyni lehet? én nem értek hozzá, csak a feh. teljesithetetlennek tűnik, a ch meg soknak nekem fogyáshoz.

már megvettem egy kondi bérletet, ellipsziseztem 3/4 orát :) köszönöm asok segitséget :)

2013. nov. 29. 08:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor vidd lejjebb, de egyébként nem sok az.
2013. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!