Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miert hiszik azt az emberek,...

Miert hiszik azt az emberek, hogy a lovaglas a legkonnyebb sport a vilagon? 16/L

Figyelt kérdés
Mindenki olyan konnyunek hiszi, mert szerintuk csak "ulni" kell a lovon. En mar 4 honapja lovagolok komolyabban (kiskoromban neha el-eljartam), es amikor kezdtem tervezni, hogy lovagolni fogok, mondtam a baratnoimnek, hogy jojjenek, mert ok is pont valami sportot kerestek, erre ok az mondtak, hogy ok komolyan sportolni akarnak, meg izmosodni. Erre en nem picit ideges lettem:) Persze en mar azota negy honapja jarok lovagolni, de ok meg mindig nem sportolnak semmit:))

2013. nov. 28. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt te találtad ki?
2013. nov. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem! Ez igy van, miert talalnek ki ilyeneket?
2013. nov. 28. 08:32
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Mert Magyarok vagyunk és a vérünkben van a lovaglás és a hátra nyilazás... :D

viccen kívül mibdenkinek más az izlése, én lovagoltam sokat, gyerekkoromban még saját lovaink is voltak, lehet csak mert korán kezdtem, de nekem sosem tûnt megterhelõnek... mondjuk egy díjugratás vagy hasonló biztosan más tészta, de számomra sem tûnik egy intenzív sportnak, sokkal inkább a kikapcsolódás kategóriába sorolom.

2013. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, mennyit, hol lovagolsz és milyen lovon. Ha napi szinten lovagolsz több éve, akkor egyáltalán nem megterhelő (sok más sporthoz képest). Amíg megtanulod, elég nehéz - magát a mozgást, plusz a koordinációt (ez kb. egy év) Ha a pályán bohóckodsz körbe-körbe, az messze nem ugyanaz, mint egy kemény terep vagy egy ugróedzés.

Aztán vannak nagyon jól idomított lovak, amik tényleg olyanok, mintha egy karosszékben ülnél, pöccre indulnak és a legkisebb csuklómozdulatra fordulnak - de vannak rebellisek, akik ágaskodnak, rohannak vagy épp hajtósak.

Nem lehet ezt így megítélni..

Ellenben Te jól teszed, hogy lovagolsz, sok sikert hozzá! :)

2013. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én imádok lovagolni :)

(nagyon keveset lovagoltam, csak párszor, de azt imádtam)

ugyanakkor a lovaglás tényleg nem izmosít úgy, mint a röplabda vagy a karate..

2013. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hova jársz lovagolni? És mennyiért? Csak mert én is szeretnék nagyon :)
2013. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyiregyhazara jarok a Fedeles lovardaba es 3000 Ft 2 ora:)
2013. dec. 3. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú...hát az nem itt van a közelemben :D És sajna ennyi pénzem sincs rá. Sebaj, majd egyszer :)
2013. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 emberkeke válasza:

Hát ez rohadtul nem így van!

Én keményen lovagolok (13 éves lány vagyok, 3 ló tulajdonosa) És versenyzem, és ha kezdő vagy, akkor is egy nagyon KEMÉNY SPORT! Nekem is ezt mondták, de én ilyenkor (egyszer egy fiút felpofoztam 😂) elmondom nekik, h a lovaglás igenis egy kemény sport! A lovaglásban mozgatjuk meg a legtöbb izmot, nem a foviban, röpiben, úszásban, hanem a lovaglásban. Van egy belső izom, a combunkban amit csak a lovaglásnál 'használunk'. 1 tonnás állattal kell együtt működnünk, akivel egy külön nyelven kell 'beszélnem' h megértsük egymást, mert itt nem egy tárggyal dolgozunk együtt, hanem EGY ÉRZŐ, GONDOLKODÓ LÉNNYEL! Át ugrani valamit, ami nagyobb mint te magad? Csúszva megallni 2mp alatt? Leesni 2m magasról, egy 70km/h-val száguldó lóról? 2 apró kengyelre bízni magad? Egy apró hibától is bármikor meghalhatsz! A lovaglás a legnehezebb, és a legszebb sport!

2016. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sssaszem ***** válasza:
Miért? Miért? Miért? Miért ez a legnehezebb sport? A többi annyira könnyű sport, mint a lovaglás? Nem értem én azt. Amit imádok az miért nehéz, amit nem szeretek az mért könnyű?
2018. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!