Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdő- vagy önvédelmi...

Milyen küzdő- vagy önvédelmi sportot lenne érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés
25 vagyok, soha komolyabban ilyesmivel nem foglalkoztam. Igazából a mozgás része érdekel jobban, télire kéne valami amit teremben művelnek. Persze jó lenne egy-két jó fogást is megtanulni de mindig is képtelen voltam bonyolult mozgások elsajátítására, az ilyet hamar meg is unnám. Az is jó lenne ha lenne olyan hely ahol sok abszolút kezdő van, rúgásokról, ütésekről fogalmam sincs hogy hogy "kell", nem akarok szembekerülni valakivel aki mellett már az első edzésen elmegy a kedvem mindentől. Budapesten lakok, ez gondolom megkönnyíti a dolgomat, de fogalmam sincs merre kéne indulni.

2013. dec. 9. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az önvédelem másodlagos az erönlét mellett akkor box egyébként még a jujitsu is jó
2013. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csak egy helyben toporogni lehet, ha tele van a hely abszolút kezdőkkel.
2013. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még mindig jobb egy helyben toporogni mint egy edzés után otthagyni az egészet... de azért kösz az eddigi válaszokat.
2013. dec. 9. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:

elsősorban a tőled tapasztaltabb edzőtársaktól sajátítod el a sportágat,akikkel párban vagy.

most egy másik kezdőtől mit tanulhatnál?

amúgy az ilyenek miatt mint te találták ki a kezdőverést.

ha pár mafflás el tudja bizonytalanítani a kezdőt,akkor ez jobb ha rögtön az elején kiderül és nem fecsérli ott senki idejét.

2013. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez a kezdőverés teljesen rendben van, pl. szerintem is jobb hogy a 2. edzés után nem mentem le taekwondózni többé, mert elment a kedvem. Na de én épp olyan helyet keresek ahol nem megy el a kedvem és legalább tavaszig lejárok. Mondhatni olyan helyet ahová "ilyenek", mint én járnak. Biztos nem mindenki olyan kemény mint ti :D
2013. dec. 10. 09:30
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Ne rontsd a levegőt, ezzel mások fejlődési lehetőségét rombolod csak. Az ilyeneket, mint te ki nem állhatjuk az edzéseken.
2013. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem fogok lemenni az edzésedre ne félj, pont lesz*rom a keménykedéseidet, sőt messziről kerülöm a fajtádat az életben is. Úgyhogy valószínűleg véletlenül se fogunk összefutni, se edzésen, se az életben!
2013. dec. 10. 16:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok embernek segítek, de elvárom, hogy 100%-osan belerakja magát. Ebből kifolyólag az olyanokat akik tavaszig akarják rontani a levegőt ki nem állhatom, mert olyanoktól vesz el időt akik teljes mértékben elköteleztek és rengeteg extra munkát fektetnek a fejlődésükbe.
2013. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na ezért nem megyek hozzád :D Szerintem ezt kitárgyaltuk.
2013. dec. 10. 23:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, hát ha ilyen kényes vagy akkor nézz sok Jacky Chan-t és kopizz! Nincs technikád, ezért kung-fu ami a legjobb önvédelemre kilőve, akkor nem szereted a pofonokat (én se, ezért kung-fu-zok ott adni tanulsz meg és nem kapni! A tűrőképesség, meg amúgyis fejlődik!) tehát a box sem jó! Akkor menj el focizni, tanulj meg rúgni, és a cigánygyerekeket rúgd oldalba és szia!
2013. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!