Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti 3*6km futás elég az...

Heti 3*6km futás elég az állóképesség növeléséhez így télen? Dombfutást hogyan érdemes beiktatni az edzések közé?

Figyelt kérdés

Jövőre félmaratont futnék. Februárban Kaposváron lesz egy elég durva, teli hegyekkel, arra fel lehet készülni?

Jelenleg a sík terepen 10-12 km nem okoz gondot, igaz 68-82perces időkkel...



#félmaraton #dombfutás
2013. dec. 11. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:

állóképességnek jó, de azt ne feledd, h a testnek és az izmoknak szintén szükség van pihenésre, egy futó edzés közt, teljen el min 24-48 óra, mert az ízületeket legyilkolja a sok futás...

üdv, egy középtávfutó:)

2013. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor rendben, mert max. minden másnap megyek... :-)
2013. dec. 11. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl jó. 10-12 km-t én már 40 éves koromban, kezdőként is 1 óra alatt futottam. A 68-82 perc elég sok. És a 6 km táv is kevéske szerintem. Én 10-nél kevesebbet sose futok egyszerre. A 6-ból nehezen lesz félmaraton. Próbáld növelni először a távot, majd ha megy stabilan, akkor a sebességet is, és így lépkedni felfelé!
2013. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást! A minden másnap 10km-t nem bírta a lábam. Ezért maradtam a 6-nál - meg mert a családom is ezt még jól tolerálja. Javaslatod megerősített és megpróbálom a 9/6/9-es beosztást tartósan hetente. Ezt már terveztem a héten egyébként. Egy félmaratonom már volt - de 15km környékén kifulladtam...
2013. dec. 12. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kaposvári félmaraton az gyilkos egy kezdőnek, ne ez legyen a célod, mert nem fogod bírni. Számtalan maratonon indultam már, a kaposvári az egyik legkeményebb! A 3 x 6 az ugye 18, de ha félmaratont szeretnél, akkor növeld a távot sík terepen először!


Futó Anna

2013. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!