Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnap elkezdtem súlyozni,...

Tegnap elkezdtem súlyozni, mert elég gyenge vagyok és a súlyom is kicsi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

tavasszal lefogytam, de még maradt rajtam zsír, és már 50kg vagyok csak. Így most arra az elhatározásra jutottam, hogy felszedek tömeget izomban, majd újra elkezdek fogyókúrázni. Viszont tegnap olyan 15kgval gyúrtam mellre, úgy akartam, hogy 4x8, de nem sikerült csak 2x8 és még 3. Utána úgy elfáradt a kezem, hogy alig bírtam mozgatni. Ma izomlázam van. Viszont hasra lenyomtam 5x50 felülést és lábra is gyúrtam 5x15 öt 12kgmal. Bicepszre kéne edzenem vagy mire, hogy többet bírjak el? És ha elkezdenék arra, akkor pár hét alatt már bírnák többet? Egyébként egy héten 3x akarok edzeni, minden nap más izomcsoportra.


2009. nov. 25. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom nem vagy túl idős, ha ilyen súlyokkal tolod.


Figyelj, ez nem úgy megy, hogy elkezded és a következő nap már emelsz.. Csináld úgy, hogy amíg nem megy ki a 4x8(szerintem 4x10-et csinálj)aztán ha már az megy normálisan, akkor emeled 20-ra mondjuk.. de ne dobáld a súlyt, szépen lassan leengeded széles fogással, majd vissza, figyelj a levegővételre, leengeded akkor beszívod a levegőt, nyomod ki kifújod..

2009. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen,gondoltam, csak elkeseredtem kicsit, hogy még ez se megy. És nem is vagyok túl idős ez is igaz. Csak elfelejtettem még írni, hogy mondjuk levennék egy 5kgt a súlyzóról, vagy mondjuk tolnám 8kg-al, ha a végére ezzel is kifáradok esetleg másnap izomlázam van (mint most is), akkor az úgy jó? aztán ha már egyre könnyebben tudom ezt emelgetni, akkor tennék rá súlyt.
2009. nov. 26. 14:52
 3/3 anonim válasza:
Hello! Kezdetnek javasolnek egy harom napos edzest. Hetfon szerdan es penteken. Enis igy kezdtem el es mar 12kgot hiztam, es sokkal izmosabb es erosebb is vagyok. Valamint ha elvegeztel egy gyakorlatot az altalad megszabott ismetles szamban azutan tarts pihenot, ezert farad e la kezed. Es ahoz, hogy tobbet birj csinald meg a gyakorlatokat rendesen, szabalyosan, valassz oylan sulyt amivel pont megtudod csinalni azt az ismetles szamot amit szeretnel. En eloszor fekve 30-35kgal nyomtam majd ra 1-1,5 honappal mar 55-60kgal szeriazok es 70et nyomok.
2009. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!