Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Ninjutsuról?

Mi a véleményetek a Ninjutsuról?

Figyelt kérdés
Érdemes elkezdeni, milyen technikák vannak benne?

2014. jan. 2. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én írtam már neked a kettlebeles kérdéshez.


Ide is, remélem érdekel a véleményem.. vagy hasznodra válik.


A ninjutsu technikái nyilván kiválóak gyilkolásra, de voltaképp egy ember (ellenség, ellenfél) manipulálására is anélkül hogy teljesen össze kellene törni, megölni stb. tehát lehet rá építeni utcán, önvédelem céljából.


Kérdés, hogy ahol tanítják ezt, ott mennyire csinálják jól a dolgukat, úgy igazából.

2014. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznomra válik :D
2014. jan. 2. 13:01
 3/21 aikiboxer ***** válasza:

A stílus hivatalos neve Bujinkan, keress rá erre és Masaaki Hatsumi nagymester nevére a youtube-on, van rengeteg oktatóvideó. Az amerikai stílusvezető (volt amíg ki nem rúgta Hatsumi nagymester videovizsgáztatás miatt) Stephen K. Hayes, róla is rengeteg videó van a youtube-on. Ha tudsz angolul, akkor a wikipediát is érdemes olvasgatni.


A stílus eredetileg több különböző "iskola" (fegyvernem) gyűjteménye, alapvetően három csoportban: pusztakezes, fegyveres és mindenféle rejtőzködés stb.


A pusztakezes technikák régimódi ju jutsura emlékeztetnek, ezeket szerintem jobban meg tudod tanulni egy rendes ju jutsu edzésen.


A fegyveres technikák nagyon sokrétűek, ezeket itthon max. hagyományőrzésnek tudod tanulni, de a szórakozáson kívül sok értelme van. Ha _tényleg_ meg akarsz fegyverekkel tanulni bánni, akkor

- Kardot a legjobban kendo edzésen (és mellette esetleg ken jutsu és iaido)

- Botvívást és késharcot Kali/Escrima, Canné de combat és Scherma edzésen

- Nunchakut, sait, tonfát kobudo edzésen (sajnos nunchaku-do csak Hollandiában van, pedig jó az elképzelés)

- A kung-fukat nem ismerem, de ott is rengeteg fegyver van, és a nunchakuval is jól bánnak.


Általában szerintem a legfontosabb a botharc, mivel ez az a fegyver, amelyhez könnyen és legálisan hozzájuthatsz Magyarországon, és nem lehet vele embert ölni (annyira könnyen). A szúró-vágó fegyverek nem a legjobbak önvédelemre, mert elég, ha csak egy karcot ejtesz, sőt ha előveszed, és máris súlyos éveket fogsz tölteni a börtönben.


Végül az ilyen rejtőzködés, megtévesztés stb. szerintem felesleges bohóckodások, persze ha valaki ebben leli örömét, akkor jópofa. Volt is valami eset, amikor egy srác bemászott az angol királynő rezidenciájára csak úgy gyakorlásképpen. :))) De ezek inkább hagyományőrző hókuszpókuszok, a mai civilizációs környezetben nincs értelmük.


Végül: mi is lenne ma a "ninjutsu"? Mikből lehetne sport körülmények között összerakni?

- Boksz

- Birkózás

- Katonai kézitusa vagy ju jutsu vagy aikido

- Canné de combat vagy Kali (bot- és késharc)

- Paintball/Airsoft

Pl. :)

2014. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos válasz volt számomra, a Jiu Jitsut is nézegettem már :D
2014. jan. 2. 13:17
 5/21 aikiboxer ***** válasza:
Neutronlovag itt a ju jutsu mester, nála érdeklődj. Mivel a ju jutsu nagyon elterjedt hazánkban (is), és egy egységes, koherens modern rendszer, ezért sokkal messzebbre jutsz vele, mint a bujinkannal, amelyet leginkább amerikában űznek. :) Ha van rá lehetőséged, próbálj ki egy edzést.
2014. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Okés, megpróbálok amint tudok köszönöm :D
2014. jan. 2. 13:28
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
A Bujinkannal alapvetően nem lenne baj. De Hatsumi soke fura alak, és most nemcsak a 80 felett lilára festett hajára, meg a Mickey egeres pólóban tartott óráira gondolok. Hanem arra, hogy nem fordított figyelmet egy valódi koherens rendszer kialakítására. Persze 9 iskolából nem is lett volna könnyű feladat, de azért nem ártott volna. Így kis túlzással mindenki azt csinál Bujinkanban amit akar, tele van a rendszer noname shihanokkal akik egymás farkát *******. Így olyan ninjutsu oktatást találni a világon ami megéri a pénzét, hát lehet, de az ötöst is mindig elviszi valaki a lottón. Na de ha egyszer mégis találsz ilyen edzést az brutális, tulajdonképen ott az edzéseket túlélni kell, volt hozzá szerencsém.
2014. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neutronlovag, te értesz a témához
2014. jan. 2. 13:37
 9/21 anonim válasza:
72%

Nem azért de semmi kivetnivaló nincs a lila hajban meg a Mickey egeres pólóban, a VK zenészeknek is van lila hajuk meg lila ruhájuk na és? Ott némelyik férfi szoknyában flangál meg harisnyába úgyhogy ha valaki ismeri Japánt az nem lepődik meg ezen. Ez az egyik a másik meg az, hogy manapság mindenki bevágódik a net elé és ott veri magát, hogy jajj ebben a harcművészetben ez a rossz a másikban az, ez meg ez nem jó semmire.


Az edzéseket meg nem túlélni kell, hanem mindent szép fokozatosan megtanulni. És főként nem lenne szabad kritizálni. Én se kritizálom (haha... vicceltem dehogynem) a box-ot, holott a hü*lye is tudja hogy ha valaki megtámad az utcán akkor nem fogja betartani azt a szabályt hogy lábbal nem támadunk, övön alulra nem ütünk. Nem a faszt nem, még szép hogy ütünk övön alulra, nem is kicsit! :DD


Végül a Ninjutsu nem olyan harcművészet avagy harc ahol becsületesen kiállunk a másik elé. Ha meg akarnak verni pl úgy csinálunk mintha félnénk, elkezdünk remegni mintha összesz*artuk volna magunkat, beállunk a fo*sógalamb "ne bánts léccy stílusba" az ellenség ekkor nagyon keménynek hiszi magát és amikor az ellenfél nem figyel letépjük a golyóit vagy eltörjük a lábát. Szóval a megtévesztés nem kimondottan bohóckodás. Na meg amikor az ellenfél el akar menni akkor is támadhatunk, hiszen akkor nem lát minket ha mögötte állunk. Az elterelés is nagyon fontos, valamint hozzátenném hogy ha valaki úgy gondolkozik a Ninjutsu-ról mint a box-ról meg egyéb "harci rendszerről" amiket főleg a cigányok űznek, szóval aki úgy gondolkozik hogy ha megtámadnak odamegyünk és elkezdjük ütni az ellenséget vagy ő minket az régen rossz. Egy Ninjutsu-s ha olyan nem arra fog törekedni hogy fair harcban győzzön. Van olyan is aki kis méretű ninja-fegyvereket hord magával. Bár aki tényleg ért a Ninjutsu-hoz az még azelőtt is tud reagálni hogy az ellenség megközelítené, mert meg lehet érezni a szándékot. Végül a Ninjutsu az intelligenciára épít, tehát hiába vagy erős meg gyors meg jössz azzal hogy: "Beszótá öcsém? Rászátá a csajomra? Gyúrok ám wa*zze... kur*va erős wok!" ez nem számít. Mert a Ninjutsu nem olyan hogy állunk és gyere üss, vagy én ütök.


És érdemes elkezdeni.

Mert míg a box-ban megtanulod hogy így meg így kell ütni meg védekezni, addig itt töréseket, csavarásokat, harapásokat és egyebeket is tanulhat az ember. Mindent megtanulhat fegyverként használni. Felkészítenek mindenféle élethelyzetre. Nem olyan mint a box meg a karate hogy akkor üssük a levegőt meg kiabáljunk, meg jee törjünk cserepeket. Mert teszem fel ha többen támadnak meg akkor az nem olyan lesz mint a Kung-Fu filmekben. Hogy megütjük az ellenséget és ha az megkapta az ütést akkor fog csak támadni a következő. Ilyen helyzetekbe nem elég egy ütés ami után "ajjaj de fáj" helyzet fog jelentkezni az egyik támadónál. Ilyen helyzetben ésszerűbb mondjuk töréseket alkalmazni. Semmint behúzni ennek, amazt meg hasba rúgni, stb. Vagy elboxolgatni. De az is nevetséges, nézzük a Koko-t. Hány éve boxolt már és akkor jött valaki aki kiütötte és kész és az csak 1 ellenfél volt. Szóval az csak arra jó, hogy hát... gyere haver küzdjünk meg, ha gyors vagyok én tudlak pofán csapni, ha te vagy a gyors akkor megszoptam mert akkor meg te fogsz nekem behúzni.


Persze aki menőzni akar az Karate-zik és odamegy a csajokhoz, hogy nézzétek mit tudok... hájjjá törik a csempe, vagy a cserép. Vagy beáll box-állásba mint a cigányok a netes fotókon és játssza, hogy mennyire kemény. Ja a keménységtől van összesen 3 foguk meg mert annyira jó a box. :'DD


Persze kinek ez tetszik, kinek az. Nekem például a Tigris Kung-Fu tetszik a Daru meg nem. Végül pedig Hatsumi Sensei az akit nem kritizálok, mert nem semmi az ürge. Olyan öregen így mozogni ki fog közülünk az ő korában? :DD De ha valakinek az a jó edzés amit túl kell élni az menjen vissza Oda Nobunaga korába.


A Ninjutsu attól hogy nem ordítanak benne meg nem verik egymás fejét ezerrel még nem jelenti hogy rossz. A Kung-Fu is első ránézésre csak hajlongás meg mutogatás, de ettől még lehet halálos is. Attól hogy az edzésbe nem hal bele valaki attól még nem azt jelenti, hogy ez a harcművészet nem ér semmit vagy hasonlók.


Végül ha valaki szerint a Ninjutsu rossz amiért az ugrást nem a 20 emeletről csinálják ahol kitörhet az ember nyaka meg egyéb brutális dolgok az nyugodtan megkeresheti Horváth Ádám-ot aki Budapesten Ninjutsu-t tanít és bebizonyíthatja hogy a Karate, a Box vagy a ki tudja milyen Do jobb mint a Ninjutsu.


Mivel itt az intelligenciáé a fő szerep, jó hogy nem hal bele senki az edzésbe meg nem esik össze a végén. Hiszen a Ninjutsu egyetlen célja nem más volt mint a túlélés és egyes források szerint a legtöbb Ninja a sokat szenvedett parasztok közül került ki, nem pedig az éjjel-nappal edző katonák közül. Szóval nem a Spártai Harcosokból lettek a Ninják.

2014. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
1 megjegyzés, a boxot és az átvitt értelmet illik komolyan venni.
2014. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!