Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Ninjutsuról?

Mi a véleményetek a Ninjutsuról?

Figyelt kérdés
Érdemes elkezdeni, milyen technikák vannak benne?

2014. jan. 2. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"És főként nem lenne szabad kritizálni. "


De.. pedig muszáj kritikusan gondolkodni, csak rossz indulat nélkül.


"Persze aki menőzni akar az Karate-zik és odamegy a csajokhoz, hogy nézzétek mit tudok... hájjjá törik a csempe, vagy a cserép. Vagy beáll box-állásba mint a cigányok a netes fotókon és játssza, hogy mennyire kemény."


Kisebbségi komplexus és rossz indulat látom nálad sincs.


A többi résszel végül is egyetértek!

2014. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Nekem nincs kisebbségi komplexusom, mert nincs miért. Csak viccesnek tartom ezt a Karate-s meg Box-os menőzést. Mindazonáltal ha az írásom nagy részével egyetértesz, annak örülök.
2014. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát igen, harcművész szemmel én is.. annak tartom. De aztán figyelj, ők meg azt tartják viccesnek amit te 'menőzöl', ez a végén már szellemi párbaj lesz.. ki tud kulturáltabban sz.arni a másikra :D


Figyelj, én olyan edzésen vagyok (nyilván rendben van ha oda járok) ahol olyan kevesen vagyunk, hogy nem igazán tudjuk összedobni a terembérletet. Vagy éppen csak alig. Körülöttünk a fitnesztermektől kezdve a karatésokig minden sz.ar tele van emberekkel. Nyilván valahol ez nem esik olyan jól, de hát nem gondolkodni kell ilyeneken hanem edzeni. Amikor meg olyan van akkor nem is kell már szólni, beszélni ezekről.. baráti alapon le kell sparringolni mindenkit a fenébe aztán akkor valamennyivel jobb lesz :D

Csak ne törj el nagyon senkit, had éljen más is.

2014. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Én is egyet értek ezekben.
2014. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 aikiboxer ***** válasza:

A bokszolók rettenetes ütőerővel, erőnléttel és küzdelmi rutinnal rendelkeznek, mindenkinek a magánügye, hogy mennyire becsüli le őket, ettől még sok karatés, aikidós, kung-fus, judós megy le egy bokszterembe edzeni, mivel ők felfogták, megértették, hogy mi a boksz lényege.


Amúgy a bokszoló is úgy tökönrúg, ahogy akar, meg kisöpri a lábadat, ki mondta, hogy nem?!

2014. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ütés az mindenhol alap (elvileg? gyakorlatilag lehet nem.)


De egy normális lábsöprést hogy csinál az, aki nem azt gyakorolja adott esetben olyannal szemben aki meg azt gyakorolja? Felőlem lehet, persze a boxolók már mindenhez értenek. Bár szabályozott ring küzdelemre készülnek, DE már támadó lábtechnikákat is használnak. Csak ezt a legtöbb boxoló nem állítaná magáról.

2014. jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 aikiboxer ***** válasza:
Úgy, hogy sokan karatéztak, judóztak a boksz előtt vagy mellett.
2014. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Komoly fordulat. Pár év judo múlttal egy boxoló még nem lesz páratlan harcos. De ez csak az én véleményem.


Egy dolog ismerni 'egyéb' harctechnikákat és más dolog tudni alkalmazni is őket, amikor nem gyakorolják. De persze lehet, a kombinált stílusok (állóharc + földharc) a legjobb választás, nagy erőt rejt ha valakit egy stíluson belül nem képeznek ki eléggé.

2014. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Ahmose Aryxo ***** válasza:

Előszőr is hogy a kérdezőnek válaszoljak, a ninjutsuban minden játszik ütéstől kezdve rúgáson át egészen a harapásig. Lényegében inkább elveken van a hangsúly és nem a technikákon értsd úgy hogy nincs olyan hogy szabad szombatodon menj ki a kertbe és gyakorold mondjuk az xy rugást ezerszer és akkor már tudod. Az elveken és az állásokon át viszont kivitelezhető minden teknika.


És a bokszolós témához, oké hogy tudd lábsöprést mert járt már valahova de onnantól kezdve az már nem bokszolás. És a bokszal csak annyi a baj hogy izombol megy az egész és tényleg az számit hogy gyorsabb és erősebb vagye. A legtöbb bokszoló a 30-as évei közepéig birja mert kiöregszik belőle, és az agyuk a sok ütéstől erőssen gyengül. Minden ütés ami a fejet éri agysejteket pusztit mert bármenyire is jó agyunk védelme neki ütközik belül a koponyának, és az agysejtek nem regenerálódnak...


BTW visszatérve a kérdésre szerintem érdemes elkezdeni a ninjutsut, tapasztalat :)

2014. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Ambur T. Attila ***** válasza:
75%

A Ninjutsu az egyik legkomolyabb harcművészet, ha harcról, vagyis élet-halál küzdelemről beszélünk. Ezt is jelenti a neve:

NIN: Túlélés

JUTSU: Művészet

2014. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!