Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportoló lányok/nők! Ti hová...

Sportoló lányok/nők! Ti hová jártok és milyen gyakran sportolni? Mit sportoltok és miért sportoltok? Várost is írhattok.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a nők sportolási szokásaira, illetve arra is, hogy arányaiban mennyire vannak jelen a férfiakhoz képest.

2014. jan. 4. 19:46
 1/2 piriiiiii ***** válasza:
100%

Én rendszeresen (értsd: közel minden nap 45-60 percet) futok. Ki a városból, forgalmatlan bicikliúton, teljességgel csak a saját erőmből, a saját szórakozásomra, csúnya szóval élve, "hobbiból".

Régen lovagoltam, de hát ez már múlt idő ugye...

Azért sportolok, mert észrevettem magamon a görcsösség jeleit, a feszültséget, plusz iszonyatos hátfájásom van (izombeli), masszőrhöz nem járok, így a futás enyhíti a csomókat. :)

És sajnos elég sokat kell ülnöm az iskolában, ráadásul rajzórán egy bizonyos "bak" nevű tárgyon, begörnyedve, ami semmi esetre sem jó a tartásnak.

De egy jó, megerőltető futás csodákra képes.

És nem utolsósorban egyedül teszem ezt, mert tökéletes alkalom a gondolataim tisztázására.

2014. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
azért ha van ismerősöd, kérd meg, hogy masszírozza meg, ha már nem telik rá. ajánlok még jógagyakorlatokat is, napi rendszerességgel nyújtás, de bizonyos dolgokat csak akkor lehet kiszedni ha valaki más masszíroz. esetleg görcsoldó krémek. meg van pár tea ami nem csak az izom hanem ideggörcsöt is lazítja, bár szerintem a kettő összefügg, mert az izmok idegi alapon vannak mozgatva. főképp így télen, sötétben hidegben érzi magát az ember kimerültnek, ingerültnek.
2014. jan. 6. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!