Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovaglásban mikor oldalra...

19970320 kérdése:

Lovaglásban mikor oldalra szeretném léptetni a lovat nekem mit kell tennem? (jobb bal lábammal mit teszek illetve a kezeim? )

Figyelt kérdés
Betanított lovon. Aki már tudja a feladatot.
2014. jan. 5. 13:02
 1/2 anonim válasza:
Ezt a feladatot legjobban egy ívű kígyóvonalban lehet gyakorolni, először lépésbe.. A hosszú falra érve beljebb irányítod a lovad, aztán oldalra léptetéssel vissza, mire végigérsz a falon. Ezt úgy tudod megcsinálni (tudtommal), hogy jól hátraveszed a belső csizmád, külső kezedet letámasztod, s belsőt meg hátra, magad felé és keresztbe húzod! Az a lényeg, hogy a lovad ne előre léptesd, hanem a lábaddal és a kezeddel tereld oldalra. Remélem tudtam segíteni! :)
2014. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Első, azért ez nem egészen így van. Egyszerű kígyóvonalnál nem kell semmilyen oldalra léptetést, ill. combravalóengedést alkalmazni. Combravalóengedésnél a ló mindig belsőállításban van, egyszerű kígyóvonalnál pedig amerre "mész". Tehát: Eljössz mondjuk az F-től, akkor befelé állítod a lovat, miután elhagyod a B-t akkor már kifelé, az M irányában.

Combravalóengedésnél: Belsőállítás, Belső szár a nyakán, külső megtart. Legyen a feladat az, hogy eljössze A-tól/C-től és "oldalraléptetéssel" kitolod a lovat a B-hez, E-hez. Ha mondjuk jobbkézen vagy, akkor jobb kéz megemel, belső állítás, és a ló nyakán tartod a szárat, míg a külső szár megtart, jobb csizma dolgozik, tolja kifelé a lovat.

Remélem érthető voltam:)

2014. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!