Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most kezdtem futni ez igy...

Most kezdtem futni ez igy korrekt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdtem el futni/kocogni teremben. Kezdésnek azt a célt tűztem ki magamnak,hogy 20percet vagy 3km-t futok, nos 20p alatt lett meg a 3km kereken szóval jól saccoltam .

Padon voltam ,lattam h 10km/h-vál futok , de volt sétálós rész is igy átlagban 9km/h-vál mentem.

Többet nem tudtam volna mert éreztem h kezdek kifulladni , nem vagyok rossz kondícióban Illetve nem vagyok padlón, csak nem futottam még, ez igy kezdésnek okés vagy hagyjam az egészet a francba? :D



2014. jan. 8. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szuper, de ha kevesled, akkor idővel, fokozatosan úgyis növelni tudod majd a teljesítményed.
2014. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez remek! Jó kezdet!

Szerintem - én is futok heti 35-40 km-t - folytasd azzal, hogy elérd a folyamatos 20 perc futást. A távot azaz az időtartamot csak akkor növeld, ha már ez jól megy. Kell az idő, hogy ráérezz a mozgásra és a terhelésre. A tempóra vigyázz! 5.30 - 6.00 perc körüli kilométerek jelentik az átlagos tempót egy amatőr (kezdő) futónak hosszú távon. Próbáld ezt tartani és nem érdemes még a tempó növelésével foglalkoznod, sőt a 9-10 km/h körüli sebesség elég is lehet a felkészülési időszakban. Csináld ezt egészen addig, amíg el nem éred a 8-10 km-es távot. Ha ez most távolinak tűnik, akkor tévedsz. Ha nem vagy nagyon túlsúlyos és valóban teljesítetted ezt a 3 km-t, akkor rendszeres edzés mellett március végére simán nyomod a 8-10-et! Más ember lesz belőled! Hajrá! Légy büszke magadra!

2014. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezek aztán a lélekemelő szöveget, több kedvem is lett!


Nem, nem vagyok túlsúlyos, illetve van 5-6kg feleslegem azt szívesen ledobnám, de nem az a +30-40Kg-s vagyok.


Étkezésre is fogyelek egy ideje, olajat telejsen próbálom ahynagolni, amit tudok sütőben sütöm meg inkább... tésztát is próbálom elhagyni, zöldség/rízs.

2014. jan. 8. 14:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit értesz a rendszeres edzés alatt?
2014. jan. 8. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
én tavaly kezdtem az elején 200méter ment csak egyszerre, úgy csináltam, hogy futottam, amíg tüdővel bírtam, majd mikor már nagyon lihegtem, akkor séta, fokozatosan szépen lassan tudtam növelni a távot 2 séta között, majd egyszer csak azt vettem észre, hogy már nincs séta. Tavaly januárban kezdtem és a nyáron már lefutottam egy maratont.
2014. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendszeres edzés alatt én azt értem, hogy minden második nap futsz, ha esik ha fúj! Illetve hát futópadon mindegy ha esik, ha fúj! Kell az az egy nap pihenő főleg ha már sikerül emelned egy kicsit a távot!

Ha kihagysz egy-két hetet, akkor nehezebb újra belendülni, ha tartod a heti 3 edzést, akkor viszont hamar eljön az az érzés, hogy meg sem kottyan az a táv, ami eddig nagy kihívásnak tűnt.

A feleségem is úgy kezdte, hogy elképzelhetetlen volt számára, hogy akár 10 percet is folyamatosan fusson. Semmi más nem történt, minthogy kértem fusson 20 percet. Ha nem bírja sétáljon bele, de figyeljen arra, hogy egyre több legyen a futás és egyre kevesebb a séta. Nyár végére megfutotta az egy órát... azt mondja: simán! :-)

2014. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma a 2km ment megállás nélkül 11p alatt, majd kicsit lelassítottam pihenés gyanánt, majd vissza gyorsítottam és a 3km 18p alatt meglett
2014. jan. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!