Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Dopping nélkül nincs élsport?

Dopping nélkül nincs élsport?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy MINDEN élsportoló doppingol :S Ez igaz? Főleg a kerékpárra, és a futásra gondolok.
2009. dec. 1. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt az interjút, itt választ kapsz mindenre:


[link]

2009. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a mondás is tartja: az olimpia nem szól másról, mint hogy kinek van olyan doppingszere, amit még nem tudnak kimutatni. mellesleg pár mindig lebukik, de hidd el, a többi sem teljesen tiszta, nem ellenőriznek mindenkit.
2009. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben meg is válaszoltad! Hiszen az élsport az emberfeletti teljesítményről szól...
2009. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs. Én is sokáig azt hittem és próbáltam magamnak magyarázni, hogy de biztos hogy van stb.. de bármennyire is próbáltam magammal elhitetni, hogy ez nem a doppingról szól, hanem az akaratról, rá kellett eszméljek, hogy bizony nem így van. Az élsport egy HATALMAS NAGY ÜZLET. DE OLYAN HATALMAS NAGY, HOGY NEHEZEN KIFEJEZHETŐ. Sajnos ez egy undorító dolog, engem nagyon rosszul érintett, amikor szép lassan rá kellett jöjjek.. ez bizony ERRŐL SZÓL.
2010. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem, ha a kerékpár élvonalból kiraknánk sok ember 100% hogy lenne olyan, aki nem doppingol. A pontos munka a lényeg ezt akarják az olaszok (mert 40%-ba kb. ők buknak le) helyettesíteni. Érdekes ausztrálok jönnek, fel egyre jobbak egyik se bukik le. A Cadel Evansen látom, hogy amikor nincs, formában akkor veszít, amikor abba van, akkor nyer. De szerintem az Armstorng is max. az üres zónákba játszott nem csalt. Látszott, hogy nem indult sehol úgy építette fel, hogy akkor ott legyen a Touron. 500-ból egyszer se bukott le. Azt már meg lehetett látni mikor mondjuk a Vinokourov a Landis a Contador a Kohl és a Schumacher hirtelen kiszakadtak bevették a doppingot, azt másnapra nyertek. És ez nem is így van, hogy mindig doppingolnak, hanem ha például harcba vagy a Giron a rózsaszín trikóért és 10 másodperccel vezetsz a 17. szakaszon és a 18. a király etap és érzed, hogy fáradt vagy és ki fogsz szakadni, na, akkor szokták beszedni. És ne izgulj, attól még tisztán lehetsz a csapat vízhordója vagy szökőembere, mert ott nem kell akkorát alakítani és úgy is keresel 500 ezer 1 millió között. Attól függ, mi számít élsportolónak. A legjobb az adott sportág adott számában a legjobb 10 vagy az egész, akik indulnak. A legjobb lehet be szokott néha szedni, hogy regenerálódjon, de a többi lehetőségben nem mindenki.
2011. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!