Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pécsen, mennyiért van Kempo,...

Molv kérdése:

Pécsen, mennyiért van Kempo, thai boxra edzés? Ha tudvalaki valahol capuéra edzésről az is érdekelne :-)

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 06:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Átlagba 8000ft körül vannak edzések mindenhol(plus minus 2000)
2014. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Pécsen van tradicionális Jujutsu edzés.


Ha ez számít akármi is még, manapság.. Capoeirát csak Komáromban tartanak, máshol csak tánc.


Kempo pedig alighanem Indiában van, tehát valami elég nagy zavar van ezzel kapcsolatban.

2014. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolonak köszönöm az infot, a második válaszolót meg kérem hogy ha nem tud válaszolni ne tegye, köszönöm
2014. jan. 15. 06:45
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én válaszoltam. Egy ár, amit nyilván egy google kereséssel is le tudsz nyomozni.. nem egy olyan válasz amiért egy másik embert kell ugrasztani.. mert te nem értesz hozzá vagy ilyesmi.


Ezért én inkább írok arról amihez nem biztos hogy értesz.


A 'kempo' igazából az indiai harcművészetek gyűjtőneve. Olyan mint a kínai harcművészetek megnevezésére használt 'kung-fu', bár igazából ezeket 'wushu' szóval kellene illetni (de már a wushuból is egy divatos sportot csináltak, ettől még a jelentése nem a küzdősport, hanem általánosságban a kínai harci művészetek).


Tehát kempo-zni akarsz, ami nincs is Magyarországon.


Aztán persze van ilyen névre keresztelt versenysport/küzdősport ami a karatét ötvözi kicsit ezzel kicsit azzal, de hát ennyi erővel zumbázhatnál is, értelme kb. annyi van.


Továbbá én felhívtam a figyelmedet arra, hogy Pécsen (és meg is néztem már, tök jó helyen van az edzőterem) oktatnak normális, önvédelemre tökéletes, tradicionális japán jujutsut.


Erre te nem megköszönöd a válaszom.. Szép.

2014. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A 41%-os válaszoló elkezdhetne valami olyan sportot, amit komolyan is tud venni, mert látom sajnos a tiszteletre még nem nevelték rá a többi sport iránt... :)
2014. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Milyen tisztelnivaló van sportokban? :)
2014. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, a kérdésem nem volt jó. A kempo egy pénzlehúzó magyar szégyen. Miért nem lehet megvetni úgy ahogy illene?
2014. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Konkrétan arra gondoltam, hogy eleve az a tény, hogy valaki bármilyen sportot űz, már megérdemli a tiszteletet, mert tesz valamit a fejlődése érdekében. Te viszont például a kempo-t lépten nyomon szidod azért, mert egyetlenegy dojo-nál rossz tapasztalatod volt. Nekem meg például a foci az a sport, amit nem bírok nézni, nem látom értelmét, mégse szidom lépten-nyomon, pedig én is kipróbáltam amatőr szinten, csak simán kimaradok a témából, mert tudom, hogy attól még, hogy nálunk a béka segge alatt volt a színvonal, igenis komoly ügyesség és állóképesség kell hozzá. Küzdősportoknál, harcművészetnél meg halmozottan jogosnak érzem eziránti felvetésemet, mert nagyon soknak a gyökerei ugyanoda vezetnek vissza, ergo sokszor nincs jobb, vagy rosszabb stílus, csak jobb, vagy rosszabb oktató. Másrészt minden szentnek maga felé hajlik a keze. ;) Önvédelemre meg az jó, amit ösztönszerűen tudsz hatásosan használni.
2014. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A kempo az indiai harcművészetek gyűjtőneve. Miről van még szó? Már tisztelni kezdjük az átverő kamu stílusokat? Ez a mentalitás?


Amúgy a fociban sincs semmi tiszteletreméltó. Hülyeség, hogy elismerést érdemel ha valaki sportol. Klisé. De felőlem, higgy ebben. :)

2014. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Azt hiszem, hogy veled se fogok a témával kapcsolatban közös nevezőre jutni. Sebaj, nem vagyunk egyformák. További jó eszmecserét! :)
2014. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!