Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki 30 éves...

Hogyan kezdjek neki 30 éves nőként a futásnak úgy, hogy egyszerre az 500 méter sem megy?

Figyelt kérdés
A célom az állóképesség növelése és a napi ülőmunka ellensúlyozása. Fogynom nem kell, mert alapból vékony a testalkatom, nincs rajtam fölösleg.
2014. jan. 19. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor gyors sétával, vagy séta-futás szakaszok váltogatásával. Nincs értelme rusholni, de ez minden sportnál így van. De van más állóképességi sport is a futáson kívül, persze nem beszéllek le róla, ha emellett már elhatároztad magad.
2014. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért a futás érdekelne, mert ahhoz nem kell egyéb eszköz pl.


Egyébként mit ajánlanál a futáson kívül? Azért, mert a futás mellett döntöttem eddig, nem zárkózom el más lehetőségektől sem.


Csak nekem elsőre a futás tűnik a legkézenfekvőbbnek erre a célra.

2014. jan. 19. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elején kerékpározással is kezdheted, de lehet bármi, ami kardiótartományban van, ugrálókötél, kettlebell, dinamikus gyakorlatok, úszás, de a futás is.
2014. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fokozatosság a lényeg. Először fuss, amennyit bírsz, majd próbáld növelni a sebességet, és ha egy bizonyos alaptáv már megvan, akkor újra lehet növelni a távot, majd megint a sebességet is. És így lehet felfelé haladni. Nem olyan nagy dolog, nem kell misztifikálni. Ebben a korban futni még mindenki tud, hacsak nincs betegesen elhízva.
2014. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aikiboxer ***** válasza:
500 méter mindenkinek megy, neked is, csak az akarat hiányzik. Először is keress egy futásra alkalmas zárt pályát, pl. folyópartot, futópályát (úgyis rengeteg stadion fog épülni a közeljövőben...). Tűzz ki magad elé egy célt, mondjuk 800 métert, és lassan kocogva NE ADD FEL! Le fogod tudni futni. Minden bajod lesz, hányinger, gyomorpanasz, úgy érzed, hogy nem bírod tovább, de ne add fel. Ha lefutottad, jutalmazd magad valamivel. Egy napot pihenj, és két nap múlva ismételd meg a produkciót.
2014. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Próbáltam, tényleg működik edzésről edzésre.

És a futáshoz mint eszköz, jó ha van futócipőd. persze csak ha nem akarod hosszútávon a térdeid tönkre vágni.

2014. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hello sorstárs! én porcsérülést szenvedtem tízéves koromban, nálam a futás kizárt volt évekig. most viszont 16 év elteltével én is elkezdtem. nekem tudod mi vált be? az elliptikus tréner. vettem egyet itthonra, kétnaponta tekerem immáron fél éve. mostanra eljutottam oda, hogy 20 kilométert le tudok rajta futás tempóban tekerni egyszerre, és pár kör a háztömb körül is már sikerül rendes futás szempontjából. hozzáteszem, úgy, hogy a térdem már nem nyikorog, mivel "bejárattam" a tréneren és találtam egy jó porcvédő készítményt. rajtam kívül biztosan vannak itt okosabbak, vagy nagyobb fitneszguruk, akik megvétózzák az állításomat, és jobb tanácsot adnak, de ezek saját tapasztalatok, én csak erről tudtam neked beszámolni. remélem, segítettem egy picit. csak ne add fel, ha elkezded! :) eleinte nehéz lesz hozzászokni, de pár hét és már hiányozni fog a futás. :)
2014. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most kezdtem el futni.17 vagyok,175cm és 93kg.Igazából nem kövér vagyok,hanem van is rajtam valami,vastag csontozatú vagyok.Amielőtt kezdtem,akkor kb 1km-t se tudtam lefutni.Úgy döntöttem változtatok.Azt vettem észre hogy szimpla kocogással óriási távokat lehet lefutni.Nekem ez 5km volt.Most kijárok futni,3 km/alkalom.Nálam van víz de csak akkor iszom ha megállok.Rájöttem arra,hogy nem nehéz ez,csak az akarat nincs meg.Úgyhogy hajrá,menni fog az az 500 méter,sőt szerintem a háromszorosa is simán!
2018. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!