Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kell a fehérjepor, vagy...

Kell a fehérjepor, vagy enélkül is eredményes lehet a dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A véleményeteket szeretném kikérni, de elsőként leszögezném, hogy nem vagyok komoly testépítő, nem is leszek az, tehát amit csinálok az nyilván nem tökéletes, legfőképp az egészséges életmód miatt csinálom.


Korábban nagyon rendszertelenül ettem, most átálltam a napi 5* étkezésre, utánanéztem, hogy miket kéne ennem a különböző étkezésekkor. Miután nem vagyok nagy étkű, így kalóriát nem számolgatok, a kis adagokkal elvagyok, de a szénhidrátra figyelek. (az első nap végén kiszámoltam és jó voltam vele, azóta nem nézem) Puffasztott rizst vettem, illetve ha kenyeret eszek, akkor az teljes kiörlésű, a tésztákat pedig igyekszem elkerülni.

Ennyit az evésről. :) Ja és napi 3liter vizet iszok.


Szeretnék egy kicsit formásodni, elsősorban a combommal és fenekemmel van bajom, de persze nem bánom, ha szebb lesz a hasam, karom is. Tisztában vagyok vele, hogy nincsen helyi fogyás.


A lényeg, hogy heti 3* futok, illetve heti 3* végzek súlyzós edzést combra és fenékre, valamint heti 3* Rubint Réka, ami elsősorban a felső testre megy(szalag, meg kis kézisúlyzó). Egy pihinap van, a vasárnap.

Lényegében szálkásítani szeretném a combom.


Ezzel elérhetek szép eredményt a combomra, fenekemre, vagy mindenképpen szükségem lenne fehérjekiegészítésre?


(Természetesen eszek fehérjetartalmú ételeket(pl. csirke, túró))


Egyébként 170 vagyok, 55kg, tehát kifejezetten fogynom nem kell.


Előre is köszönöm a válaszaitokat, tanácsaitokat. :)


2014. jan. 21. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Felesleges ennyi edzés..

Vedd komolyabban a kondit,inkabb oda járj 3x,az RR tornát hagyd el.


Számold ki mennyi fehérje kell(kb. 100 g) és hogy azt mennyi kajából tudod bevinni.Ha meg bírod enni akkor kaja ,ha nem akkor turmix.

2014. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a fehérje túl van értékelve, főleg a te súlyoddal. Nem kell neked az a 2g/tskg fehérje kiszámolva, elég ha mindennap eszel valamennyi húst. És ahhoz, hogy 'formás' legyél, többet kell enned, mert a súlyodról ítélve eléggé sovány lehetsz.

Építs először izmot, hogy legyen amit majd szálkásítasz. És ne félj a zsíroktól, azok a barátaid. Mindenképp legyen zsír kiegészítésként, telített és telítetlen egyaránt.

Egyébként egyetértek az előző válaszolóval, elég lesz a 3 edzés, de az legyen kemény.

2014. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, akkor így fogom csinálni. Köszönöm! :)
2014. jan. 21. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!