Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen néven keressek olyan...

Milyen néven keressek olyan önvédelmi foglalkozást, ahol kis testi erővel lehet komoly csapást mérni a támadóra, akár többekre is?

Figyelt kérdés
Mint pl. megcsípni a hónalját, leszerelni a hátulról fojtást, eltörni a gégéjét, stb.
2014. jan. 23. 23:12
1 2
 1/20 savanyújóska ***** válasza:
Krav maga, ninjutsu, bár utóbbihoz azért nem árt némi izom is, de alapvetően nem az erőre épít.
2014. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

De ezek küzdősportok, nem?

Én ilyen utcai önvédelemre gondoltam "nagymamáknak".:) Szóval hogy célirányosan az, hogy hova kell ütni és mekkora erővel, ha el akarom törni valakinek a gégéjét, meg amiket írtam.

2014. jan. 23. 23:25
 3/20 anonim ***** válasza:

Amit te keresel azt konkrétan nem oktatják,hanem megérik az emberben,vagy alapból ott van benne az a gátlástalanság,hogy úgy küzdjön,hogy az minden határon túlmegy.Például itt nem látsz semmit technikát csak gátlástalanságot és végtelen kitartást ami győzelemhez is vezet-

http://www.youtube.com/watch?v=xoeL_Y8D1SE

2014. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De, tudom, hogy vannak ilyen oktatások, csak nem tudom a nevüket. Biztos jönnek még válaszok.
2014. jan. 23. 23:42
 5/20 anonim ***** válasza:

van egy csomó önvédelmi rendszer, de amelyik erre épít, az 90%-ban komolytalan. Az ilyen "szupertechnikák" kiegészítésnek jók, és egy két helyzetben akár segíthetnek is, de kondíció, és erő nélkül esélyed sincs egy utcai küzdelemben. Nem fogsz tudni gégeütést, ujjfeszítést alkalmazni, ha jön egy agresszívabb férfi, akkor az a puszta erejével, és tömegével le fog darálni. Szóval a csodavárást, és "nagymamarendszereket" el lehet felejteni, vannak technikák, amik tényleg erő nélkül is működnek, de ezek kizárólagos alkalmazása nem lehetséges.



(((amúgymeg az aikido alapvetése az ellenfél energiájának hasznosítása, de ehhez is kell minimális erő, kondi, és annál több reflex, és ruganyosság. Plusz a magyar aikido oktatás egy kalap fos))

2014. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 savanyújóska ***** válasza:
Ahogy a fentebbi írja sz--ból nem lehet homokvárat építeni, egy nagyi nyilván nem fog egy 80 kilós, jókondiban lévő fiatalembert elpáholni, csak technikából. Ninjutsu is olyan, hogy íveken dolgozol, így nem kell egyszerre sok erő, viszont az alaptechnikák többsége gerinctöréssel végződik...
2014. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kovpet ***** válasza:
Kis testi erő kell egy elsütőbillentyű elhúzásához, de a hatás elég komoly tud lenni :)
2014. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 aikiboxer ***** válasza:
Ha rendesen edzel, nagy testi erőre teszel szert, és már nem akarod senkinek a gégéjét eltörni.
2014. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem akarom én eltörni senkinek.:)

Csak vonz, hogy tudjak ilyeneket.

160 centis nő vagyok amúgy.

2014. jan. 26. 01:15
 10/20 A kérdező kommentje:
TV-ben szokták mutatni ezeket a mozdulatokat nőknek magazinműsorokban, csak onnan nem lehet megtanulni a fizikai valóságban.
2014. jan. 26. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!