Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megcsinálni a...

Hogy tudnám megcsinálni a Kick-upot?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni parkourozni, de nem megy a Kick-up.

Hogy kell megcsinálni, leírnátok?


Előre is köszönöm!



2013. máj. 13. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Kip up? Amikor a hátadról talpra ugrasz?

Én úgy tanultam meg, hogy tutorial vidiket nézegettem youtube-on, keress is rájuk.

Alapvetően két dologból tevődik össze: először elkezded nyújtogatni a lábad gyertyaállásba felfelé lendületből. Aztán már nem csak egyenesen felfelé, hanem mielőtt meglenne a teljes gyertya, hirtelen ívben lerakod előrefelé a lábad, miközben a tenyérrel fejed mellé tett kezeiddel löksz is egy kicsit magadon fölfelé. Lényegében a felfelé való rúgás lendülete visz fel, a kezeiddel pedig rásegítesz. Szóval hirtelen kell rúgni. Nem árt még mellé erős mell és vállizomzat, együttesen erős karizmok (nem nagyon, csak hogy azért formában legyenek) és rugalmas törzs-előtte melegíts be híddal. Egy jó kis állóképesség sem haszontalan, mert az elején sokat kell gyakorolni és könnyen elfáradsz, de végül is így tudod jól megtanulni, hogy beidegződjön.

2013. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ddrake a válaszodat, most már megtudom csinálni :)


Már tudom az alapokat, kézenállás, cigánykerék, előre flip, meg a kip up-ot...


De tudnál abba is segíteni, hogy hogyan tovább? Szaltó, vagy hátra flip... ?

2013. máj. 13. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt megtanultad? Grat, nekem vagy 5 óra volt és utána még napokig tökéletesítgettem. Figy, én nem vagyok szabadfutó. Tudok egy-két figcsót, főleg rúdon, de egyébként csak azt tudom tanácsolni, hogy nézegess videókat. A hátraszaltó az pl. backflip szerintem, keress rá. Van is egy holland vagy belga gyerek, aki ilyeneket mutat lassítva, leírással, tippekkel, valami kjeer's way a csatornája neve, erre is keress rá.


A hátraszaltót véletlen tudom (tudtam, és inkább csak rajtkőnél, ma már viszont víz felett sem merném megcsinálni): ennek az egyik alapja, hogy első lépésben előredőlt, görnyed állásból felfelé ugrasz egyenesen, kiegyenesített törzzsel, ég felé álló egyenes karokkal. A második lépés, hogy a térdeidet és az egész alsótestedet kb. embriópózban magad felé húzod. Ehhez egy kis hasizom nem árt, ha van. Ezen mozgások összessége fog majd átfordítani. Viszont mindig puha felületnél gyakorolj (matrac, víz), legyen melletted segítő (az oktató vidikben is így mutatják) akár kettő is, akik majd átpördítenek amíg nem megy teljesen, hogy biztosan talpra érkezz, mert ez egy nagyon veszélyes gyakorlat. Nézz tutorial videókat! És még egy tipp a végére: kisebb magaslatról (mint pl. nálam volt anno a rajtkő) az elején könnyebb, mert onnan egyszerűbb megoldani a talpra érkezést.


Én a helyedben úgy csinálnám, hogy:

1. Megtanulnék rajtkőről hátraszaltózni.

2. Ha már a társad úgy látja, hogy teli talppal esel a vízbe, akkor az ő segítségével megpróbálhatod egy kb ugyanilyen magas cuccról szilárd (de puha!) talajon.

3. Csökkentsd a magasságot és/vagy a barátaid segítségét addig, ameddig nem vagy képes önállóan talpra esni. Ehhez is sok gyakorlás kell.


Ez már csak egy "hab a tortán" jellegű sérülésveszély ennél a gyakorlatnál, de vigyázz: nehogy arcbatérdeld magad!

2013. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, és nehogy megpróbálj egyedül maszekba a leírtak vagy bárhonnan látottak alapján hátraszaltózni!

Soha :)

2013. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi :) Szerinted mennyi idő lenne megtanulni a hátra szaltót? És ha hátra szaltó megy, akkor a hátra flip is?

És nem nagyon tudok találni olyan társat, aki segítene, mert állítólag " elfoglaltak ", és ahol én élek, ott nincs sehol puha talaj, vagy ha van is, az is dimbes-dombos :D

2013. máj. 13. 19:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ki ne törd a nyakad, csak óvatosan. Mondom, rajtő, majd matrac, de legalább olyan legyen veled, aki mentőt tud hívni, ha kell. Egyébként ha rászánod az időt, egy nap alatt is simán megtanulhatod.
2013. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. Amúgy elsőnek nem az előre szaltót kéne megtanulni?


Meg amúgy nem merem megcsinálni az előrét sem, ha nem matracra ugrok. És azt is az iskolába csinálom heti 1x, azaz Csütörtökönként, mert itthon nincs szivacs.


Meg nincs elég önbizalmam. Félek, hogy valamim eltörik... Ezt a gondolatot hogy tudhatnám elterelni?


És van Skypeod ? :D

Ha igen, akkor légyszíves vegyél fel, nevem : kalmar.zolika

2013. máj. 13. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs skypeom, Facebookom, Gmailem és Steam-em van. Gyakorold az előreszaltót, ha akarod. Ha már biztosan tudsz puha felületen lábra érkezni magadtól, akkor kérj segítséget és próbáld szőnyegen, kemény talajon. Ha már elégszer sikerült, el fog szállni a félelmed, és menni fog.
2013. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!