Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen néven keressek olyan...

Milyen néven keressek olyan önvédelmi foglalkozást, ahol kis testi erővel lehet komoly csapást mérni a támadóra, akár többekre is?

Figyelt kérdés
Mint pl. megcsípni a hónalját, leszerelni a hátulról fojtást, eltörni a gégéjét, stb.
2014. jan. 23. 23:12
1 2
 11/20 aikiboxer ***** válasza:

160 cm-es nőként te akkor se fogsz komoly kárt okozni senkinek, ha 10 évig edzel mestergyilkos wing tzunt. :)


Miért nem mozogsz inkább egy kicsit, vezeted le a benned lévő feszültséget? Az aikido harmóniája nagyon megnyugtatja a lelket.


Nagyon szép sport a női boksz is, ha meg önvédelemről van szó, a boksz a legjobb arra, hogy meglepetésnek bevigyél két ütést az orrára, utána elővedd a gázsprayt, lefújd és utána szaladj...

2014. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok feszült.
2014. jan. 27. 16:20
 13/20 A kérdező kommentje:

Mért nem lehet a kérdésre válaszolni, nem mozogni akarok, amiket kérdezek, nem sportok.

Megkérdezem másik kategóriában.

2014. jan. 27. 16:21
 14/20 aikiboxer ***** válasza:
49%

Én a kérdésre válaszoltam méghozzá normálisan.


Ha bárki azt igérné, hogy kis testi erővel fogsz 160 cm-es nőként komoly csapást mérni akár több támadóra is, pl. leszerelni a hátulról fojtást meg eltörni a gégéjét, az kamuzik.


Egyébként amit keresel, az a krav maga.

2014. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Méghogy nem vagy feszült... (rég volt szex?) -.-

Ne durcázz, pici nőként még egy támadó esetén is a meglepetés erejében bízhatsz kb. csak, pláne ha többen vannak. Ott azért inkább az lesz, amit ők akarnak.

2014. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Tommio válasza:
Üdvözletem! Amit ön keres, az a jujutsu. Főként önvédelemre, védekezésre, izületi csavarásokra, feszítésekre, és fojtásokra épít, de ismeri az ütéseket, rugásokat is. Az alkalmazható önvédelmi technikáknál és mozdulatok elsajátításához nincs szükség hatalmas testi erőre. Jó kondícióra viszont szükség van, de az idővel úgyis felépül a testi erő mellett.
2015. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

11: Ölni egy ütéssel tudok kb. fél másodperc alatt. De több fogást is szeretnék megtanulni, nem csak ezt az egyet, mert nem szeretném rögtön megölni a támadómat, és mert szeretek tudni kuriozitásnak számító információkat.

Egyébként megtaláltam a keresett önvédelmi foglalkozásokat, a rendőrség is tart és a művelődési házunkban is van és inygenes.

2015. ápr. 2. 14:37
 18/20 A kérdező kommentje:
A "taktikai közelharc" egyébként a kifejezés, amit kerestem.
2015. ápr. 2. 14:56
 19/20 aikiboxer ***** válasza:
Persze, hogy tudsz ölni fél másodperc alatt -- ha balta van nálad, az áldozat meg le van kötözve. :D
2015. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Puszta kézzel.
2015. ápr. 3. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!