Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a Kung-Fu? Miben különbözik...

Mi a Kung-Fu? Miben különbözik leginkább a karatétól?

Figyelt kérdés
2008. júl. 17. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
2008. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
A Kung-Fu kínai harcművészet, a karate japán. Nekem a kedvesem nekem, laikusnak valahogy úgy magyarázta, hogy a Kung-Fuba sokakl inkább ilyen lassú, táncos bigyók vannak, a karate jóval inkább harcosabb.
2008. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
7%
más a neve
2008. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
86%

Maga a Kung Fu jelentése nehéz munka.

A kínai nép számára,amelyet folyamatosan háborgattak a szomszédos népek az évezredek során, a háború művészete szügséges ismeret a támadások megállapításához.Így

többféle Kung Fu stílus létezik.Talán 100 felett is van a számuk.Különböznek gondolkodásban,elsajátíthatóságban,uniformisban,fizikai állóképességben...ezeket az egymást követő generációk is alakították.

Ami a különböző Kung Fu családokat illeti beszélhetünk északi és déli stílusról.Ez a két osztály tovább bontható rugalmas-hajlékony illetve merev csoportra.A leghatékonyabb Kung Fu stílusok mindig is a nemesek kiváltsága volt.Egy Kung Fu harci rendszer elsajátítása az illető családfájában is meghatározó szerepet játszott.Ellenben a karatéval amely a földműves parasztok szügségletét jelentette az elnyomás ellen...

Sajnos a karatéról nem tudok sokat(ennél többet)

Viszont ha a legjobb Kung Fu stílust keresed az a:

Wing Tsun.Gyönyörű Tavaszt jelent.A leghatékonyabb,"legegyszerűbb",leggyorsabb stílus.Ez a Kung Fu csúcsa azt mondják.A Siu Lam, Shaolin kolostor elleni támadást (egy egész hadsereg ostromolta a kolostort)túlélő 7 mester dolgozta ki ezt a stílust,hogy legyőzzék árulóikat.250 éve szállt apáról gyermekre ez az irányzat napjainkig amikor Leung Ting SiFu kiterjesztette az egész világra.

Harcművészet:Család,önvédelem,egészségmegörzés,filozófia.

Ez egy nagggyon rövid válasz volt a Kung Fu-t illetően.Ha többet szeretnél tudni látogass el a legközelebbi Wing Tsun Kung Fu iskolába.(Tanulni mész nem verekedni! Ez a mottó.)

2008. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:).Főleg az utolsó válaszadónak.
2008. júl. 18. 22:28
 6/10 anonim válasza:
86%
Utolsó válaszoló: igen, tényleg a WT a legjobb, átlagos testalkatú, nem különösebben sportos, nem hajlékony, nem magas, nem erős nők, férfiak, gyermekek is bátran gyakorolhatják, a technika a lényeg. Fontos különbség amúgy, hogy a karatéban (ha jól tudom) először védik a támadást, majd visszatámadnak (ütéssel, rúgással, stb), addig a kung-fuban (legalábbis a wing-tsunban minndeképpen) egyszerre történik a védekezés és a támadás. Így időt és energiát takarítunk meg. Felhasználjuk az ellenfél energiáját a védekezés-támadáshoz. A Wing Tsun a közelharcban a leghatékonyabb, nem jellemzőek a távolra, magasra történő rúgások, gyomorra, ágyékra, combra rúgunk főleg.
2008. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
89%

Én személyesen talán többet tudok az összehasonlításról, mert WT-oztam is régebben, most pedig kyokushin karatézom. Lényegében egyetértek az előttem szólókkal, annyival egészíteném ki, hogy a WT a már meglévő képességekre alapoz (erő, testalkat), míg a karate egy "ideális" testalkat felépítése mellett tanítja a technikákat. A WT-ban "kis erejű", gyors ütések vannak, egymás után akár több is (láncütés), míg a karatéban törekednek az egy tökéletes ütésre, rúgásra ami eldönti a harcot. Itt talán nagyobb hangsúlyt fektetnek az ütés technikájára, hogy a földtől a seiken-ig (mutató és középső új bütykei) hogyan vezeted az erőt. Ezzel a technikával óriásit lehet ütni.

A Wing Tsun-ban ami nagyon tetszett, hogy nem voltak mindíg kifejezett blokkolások, hanem csak elvezetések, vagy más irányba terelések, így az ellenfél teljesen kiszolgáltatott lesz. A karatéban erőteljes védekezések vannak, amik megfogják az ellenfél támadásait.

Azt még elmondanám, hogy az tévedés, hogy a karatében ne lenne egyszerre védekezés, és támadás. Ez botorság lenne, hiszen ahogy leírták előttem ezzel időt spórolnak.


Bocs a hosszú válaszért.

2009. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
nekem az állat stilusok tetszenek :D
2009. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2008-07-21 12:30


így van a támadást kikerülik és etzzel a lendülettel támadnak. Ez a "Megállító ököl" amit ugye Bruce Lee "talált fel"

2010. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudom ki írta hogy a karatéban védekezés és aztán támadás a kung fuban pedig egyszerre, de a karatéban is van védekezés és támadás egyszerre!
2013. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!