Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kérdésem a következő lenne,...

A kérdésem a következő lenne, első körben a nin jutsu-t vagy jiu jitsu-t ajánlanátok, melyik a hatékonyabb és melyiket oktatják jól pesten? Ha nin-ről van szó akkor seijin.hu vagy www.mushareidojo.hu/ninjutsu/ vagy ninjutsubudapest.com

Figyelt kérdés
a Bujinkan Budo Taijutsu és a nin jutsu között mi a különbség? nem látom már át a különbséget ezek között, kész vagyok hosszú távon foglalkozni valamelyikkel, de nemtudom hogy melyiket oktatják jól vagy csak pénz lehúzás, és melyik a hatékonyabb az életre. Nem akarok úgy elkezdeni valamit, hogy belefektetem az energiát, de kiderül, hogy csak pénzt és időt szórok.ELőre is köszi válaszaitokat.

2014. febr. 2. 09:45
 1/3 aikiboxer ***** válasza:

A Bujinkan közkeletű neve a "ninjutsu", azaz a kettő ugyanaz.


Én olyasmit kezdenék el, ami térségünkben jobban elterjedtebb, több helyen van, nagyobb szervezettel, emiatt jobban garantálható az oktatás színvonala illetve ha elköltözöl akkor máshol is tudod folytatni. Azaz inkább egy ju jutsu edzés.

2014. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ahmose Aryxo ***** válasza:
Szia, én ninjutsuzok, és bevallom öszintén a jiujitsut egyáltalán nem ismerem. De a ninjutsu teljesen bevált nekem, tradicionális alapokon nyugszik de a mai világban is nagyon hatásos dolog. :)a 3 link közül 2-t ismerek és az utolsóhoz járok, ahol egy hét ingyenes úgy hogy ajánlom hogy élj vele, mert én mondhaok akármit, de úgyis benned fog eldölni hogy tetszike neked vagy sem. És a Bujinkan a ninjutsu világszervezete, amit a Soke (nagymester) Hatsumi sensei alapitott az ő sensei-e Takamatsu tiszteletére.
2014. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ambur T. Attila ***** válasza:

A ninjutsu első tanítása, hogy legyél önmagad és tanulj meg a saját belső sugallataidra hallgatni. Mert ezek fognak megmenteni harc közben is.


Így itt kérdezned tulajdon képpen értelmetlen, sőt manipulatív, hiszen mennyi % esély van rá, hogy olyan emberbe futsz bele egy arc és név nélküli fórumon aki mind a 3 dojoban járt, és hiteles véleménnyel rendelkezik?


Menj el mind a 3-ba edzésre, és próbáld ki a saját bőrödön, hogy kitől szeretnél tanulni. Én voltam mind a 3 -ban, és jelenleg is edzek az egyikben.


Írd meg majd a válaszod, hogy melyiket választottad, és ha ugyan azt amit én, akkor hasonló az ízlésünk. :D

2014. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!