Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a taekwondor...

Mi a véleményetek a taekwondoról és a kyokushin karatéról? El szeretném kezdeni valamelyiket, de nem tudom, hogy "miből állnak", milyenek ezek a sportok. Aki jártas a témában és írna egy kis infót, azt megköszönném.

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Miért pont ez a két félelmetes stílus került figyelmed középpontjába?

Magyarországon a karate egy vicc, a tkd pedig Magyarországon főleg nevetséges olimpiai sport. Ha tudsz menni WTF taekwondo edzésre, az talán értelmesebb.. bár azt mondják az sem olyan gyilkos mint mondjuk 20-30 évvel ezelőtt..

2014. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Napiszinten hallani olyan karatésokról akiket fer küzdelemben olyanok vernek meg akik soha életükben nem jártak küzdősportra esetleg csak gyúrogatnak.

Karatésok tényleg nagyon sokszor maradnak alul mindenféle küzdelemben nem csoda hisz az oktatás valóban nevetséges.


Tkd nekem tetszik ,de még soha nem voltam ilyen edzésen egyszer szívesen kipróbálnám.

2014. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert a pontütős, ütés megállítós light contact gyakorlás rutinja, berögződései sajnos csökkent harci készséget jelenthetnek az ösztönös pusztító széndékon alapuló 'harcmodorhoz' képest.


Magyarul aki nem tanult ütni az jobbat üthet mint az aki levegő kékítéshez szokott. Jó, lehet a képzetlen ember meg majd forrasztgathatja össze a csuklóját, meg szedegetheti ki a fogakat az ujj ízületei közül.. de legalább betalál, mert ez a célja. Karatéban meg sokszor bekondícionálódik a 'ne találj be' szabály :(


És ezt nehéz ám levetkőzni, nem megy egy kis elatározással. :(

2014. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak a TKD-ról tudok mesélni. Elöszőr is a WTF TKD nem csak az olimpiai versenyről szól! Másodszor, Magyarországon a TKD nagyon kemény ( nekem volt szerencsém több országból való fekete övesekkel is edzeni, így látom a színvonalt).

A WTF TKD-ban tényleg a láb technika dominál, DE ha olyan edzőhöz kerülsz, aki a versenyzésen kívül TKD-t is tanít, akkor sok kéz technikát is tanulhatsz. Az önvédelemről meg annyit , h van edzéseken, és ha szorgalmasan jársz edzésekre akkor 5 év alatt, meg tudod magadat védeni az utcán is.

Összeségében a WTF TKD nem csak a versenyből áll ( az inkább csak egy társasjáték), sőt ha olyan mesterhez kerülsz, akkor nagy önvédelmi tudásra tehetsz szert. Szerintem én reálisan látom a WTF TKD-t, ugyanis szorgalasan járok edzésre, az utcán megtudom magamat védeni, nem mellesleg magyar bajnok vagyok.

2014. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van utolsó válaszolónak (tkd bajnoknak) ITF tkd-t akartam ajánlani.


Mindig keverem.. olimpiai, sport tkd-ról jót még nem hallottam (leszámítva tkd-soktól..) de az biztos, hogy semmi sem jó amit elsportosítanak.


Az ökölvívás és a birkózás erősek, mert azok eleve született küzdősportok.


De amikor egy harcművészetből csinálnak küzdősportot (lásd olimpiai tkd) arról .. ugyan már, az már régen nem harcművészet. Önvédelmet, milyen önvédelmet tanul valaki?


TKD ha valaki jól csinálja, az eleve olyan önvédelem, hogy meghal a támadó, mert kiszakad a gerince ha rendesen hasba rúgják. Támadó önvédelem :D Nincs is ezzel baj.


De mit tud egy tkd versenyző fegyverekről, harci taktikáról, több ember elleni helyezkedésről. Meg tkd utcán, kíváncsi vagyok utcai viseletben, akár téli/akár nyári lazább szerelésben milyen rúgásokat tud kivitelezni akár WTF akár ITF versenyzős tkd-s.


Plusz hogyan áll ökölharccal (kéztechnika) és testharccal. Merthogy ezek önvédelem emlegetése esetén alap dolgok, még ha valaki főleg rúgni szeret akkor is.

2014. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Minden véleményt erre lehet alapozni, ahogy a kyo lealázza a TK-t: https://www.youtube.com/watch?v=8eoo__0Ki0c
2014. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Karate támadó sport,aikido önvédelmi...Aikido-nak van értelme Mo-n.Nincsenek benne cirkuszi rugások sem ütések.
2014. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!