Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgást ajánlotok,...

Milyen mozgást ajánlotok, hogy fogyjak le? Kevés lehetőségem van, életmódot már váltottam, pár kiló lement, de emellé szeretnék valamit mozogni.

Figyelt kérdés

Elsőként életmódot váltottam, semmi cukrosat, liszteset nem eszek és a maximum kalóriabevitelemet 1500 kalóriára szorítottam (ez is zöldség, gyümölcs, hús).

Tudom, hogy ez nem elég ezért szeretnék valamit mozogni, csak sajnos pénzem nagyon kevés van (10000 forintos kondibérletek kizárva), egy pici panelban lakom, ahol nincs lehetőségem arra hogy tornázzak (konkrétan annyi hely nincs az ágyam és a fal közt, hogy lefeküdjek és kinyújtózzak), a kutyámmal sétálok, kocogok néha, de többször műtötték a térdemet és nem tudok futni. Mit ajánlotok és hetente hányszor kellene edzenem, hogy egy olyan 10-15 kilót leadjak? (Jelenleg nem vagyok túlsúlyos, de szeretnék formába kerülni, vékonyabb combokat, izmosabb feneket és könnyíteni magamon, hogy kevésbé fájjon a térdem...)



2014. febr. 8. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A fájós térded végett alapból kevés valóban a lehetőséged. nem tudom hogy a szobád mekkora igazából vagy a lakásotok többi részén mennyire férsz el. de szerintem testsúlyos edzésekbe kéne belekezdened mert a súlyzós edzésekkel csak többet ártasz és nem csak a térdedre gondolok.

Az életmódváltás már jó, de többet kell tenned a dologért tehát fogyásnál a sport az elsődleges dolog főleg azoknál akiknek jelentős mozgáshiányuk van.

A kutya sétáltatás oké, de hogy a térdeid is kímélve legyenek szerintem tegyél hosszú sétákat először lassú kényelmesen majd gyors tempóba mintha sietnél valahová. Olyan 40-50 percet naponta.

Esetleg olvasgasd el a Fegyencedzés könyvet igaz durva gyakorlatok vannak benne a térdednek nem biztos hogy jót tesznek de ha becsületesen csinálod a feladatokat főleg az 1-2 lépést persze fokozatosan haladva előre, ha elolvasod biztosan tudni fogod, akkor sikerülhet leadnod jó pár kilót. És ehhez semmi nem kell, elég ha van asztalod, ágyad széle meg kb akkora hely a földön amekkora te vagy és ennyi. Ez mellett sétálgass, ha esetleg van lehetőséged legalább heti 1 szer elmenni úszni akkor még azt is nyugodtan megteheted. Ha esetleg van biciklid akkor bicajozz nyugodtan, ajánlanám a lépcsőzést is mivel ott laksz így kivitelezhető könnyen de a térdeidnek hosszú távon biztosan nem tenne jót.

2014. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, a fegyencedzésnek utána nézek. Amúgy egésznap megyek, 12 órában dolgozom könnyű fizikai munkát, ha nem dolgozom akkor sem tudok itthon ülni, gyerekkoromban élsportoló (úszó) voltam és nem tudok itthon feküdni, egész nap megyek, sétálok, csak ettől nem hiszem hogy le tudnék fogyni, tartottam a súlyomat, de fogyáshoz kevés :(
2014. febr. 8. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy azért nem megy mert a 12 órás munka végett plusz ha utána is jövés menés van hozzá vagy már ehhez szokva és evégett nem megy. Meg ugye 12 órázás mellett nehézkes az edzést betartani. Én 2 műszakban dolgozom délelőttös és délutános de sokszor szinte minden hónapban adódik egy nap amikor 12 óráznom kell és akkor reggeltől estig munkába vagyok közte csak 4 óra pihenőm van amiből 1 óra elmegy az utazással meg átöltözéssel együtt így akkor a maradék 3 órába vagy a dolgaimat intézem vagy egyéb mást. Tehát ilyen esetben nehéz ezt tartani. meg nekem délutánosba sokszor kimarad az edzés mert délelőttönként majdnem minden nap megyek valahová plusz itthon is besegítek a házimunkába meg minden tehát akkor nálam is kimaradnak az edzések ezért is haladok viszonylag lassan meg ugye én szeretek sokat aludni.
2014. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Túl vagyok az első fegyenc edzésen :D Hát a legkönnyebb mozdulatsorok is megizzasztottak, ha tényleg beválik annak nagyon örülnék :)

12 órázás mellett nem egyszerű, főleg, hogy reggel hattól este hatig dolgozom... De miután hazajövök pihenés nélkül nekiállok az edzésnek akkor nem marad el, ha lepihenek, akkor esélytelen, nincs erőm elkezdeni.

2014. febr. 9. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!