Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kendosok, illetve többiek...

MBS kérdése:

Kendosok, illetve többiek akik mezítláb edzetek. Mennyire durvák a vízhólyagok, kiütések, hogy védekeztek ellenük? Minden tanács, infó jól jönne.

Figyelt kérdés
Persze gondolom változó de láttam pár szépet a neten.
2014. febr. 10. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én talpam szerintem elég hamar hozzászokott a dolgokhoz, már rég volt hólyagos, csak keményedik.
2014. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mennyire voltak nagyok, durvák a hólyagok, hogy kezelted őket? Kendozol?
2014. febr. 10. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem kellett kezelnem mert annyira nem fájt. Bár most visszaszívom: néha van olyan, hogy fáj a talpam, de nem is a bőr felszínén, hanem egyszerűen belül és ezzel nem tudom mit kezdhetnék.

Különböző nem fegyveres harcművészeteket tanultam, most úgy tűnik megtalálom a helyemet.

Amúgy szerintem amikor teheted mindig mászkálj mezítláb (otthon biztos tudsz) és akkor jobban szokja.

2014. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én karatézom 6 éve folyton mezítláb. először parkettán edzettünk eleinte sűrűn volt vízhólyagom de nem volt durva védekezni nem nagyon lehet de 1-2 hónap alatt megkeményedik és megszokja a talpad. most 2 éve tatamin edzek (az egy speciális szivacsos szőnyeg ami tompítja az ütődéseket) és az sem sokkal jobb mert igaz hogy attól annyira nem hólyagosodik de ha véletlen elcsúszol vagy rosszul lépsz akkor a súrlódás hatása szépen megégeti a lábad X) egyébként szerintem ez egyéni. mindenki máshogy viseli a hólyagosodást van akinek rosszabb van akinek jobb
2014. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Eleinte voltak hólyagok a talpamon és fel is szakadtak, de nem csináltam velük semmit. Pár hét alatt hozzászokott a lábam, és már nem voltak ilyen problémák. Amúgy én sokat járok mezítláb nyáron, durva terepen is. Ez nagyon megerősíti a lábat.

Mostanra már edzett bőrkeményedések alakultak ki, amik nem igazán sérülnek meg. (25/F)

2015. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!